Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Słowo papieża Franciszka wygłoszone podczas spotkania z członkami Odnowy w Duchu Świętym

Mimo, że słowa skierowane były do Odnowy w Duchu Świętym, to jednak trochę o nas. O noszeniu przy sobie NT papież mówi w 8:14 minucie. Mówi to w kontekście powrotu do pierwszej miłości. To też moje przeczucie, że odnowa wiary idzie za ponownym zakochaniem się w Słowie Bożym (zresztą do tego zachęcał wcześniej Benedykt XVI w Vebum Domini). Później papież prosi, aby w strukturach nie zagubić Boga - drugie wielkie wyzwanie dla każdego ruchu w Kościele. Dalej mówi o tym, czego oczekuje po Odnowie. Zachęca, aby adorować Boga i pozwolić prowadzić się Duchowi Świętemu. Wzywa do ewangelizacji i jedności. Tu też odnosi się do katolickości Odnowy, zwracając uwagę na adorację Boga (w tym adorację Najświętszego Sakramentu).

Hmmm, bardzo lubię słuchać papieża.

Hmm, tłumacz trochę się gubi, ale przemówienie i tak daje dużo do myślenia. {noembedvideo} Nagranie całego spotkania dostępne jest pod linkiem:  www.youtube.com/watch?v=1dp7RlZ_hAg - zobaczyć można wzniesione ręce modlącego się papieża. Notka o spotkaniu znalazła się na stronie Gościa "Papież spotkał się z Odnową w Duchu Świętym". Polecam też ciekawą refleksję " Joanna M. Kociszewska - Rady dla wspólnot". Na Deonie natomiast jest relacja zawierająca dużą część papieskiej wypowiedzi: "o. Andrzej Gutkowski OFMConv - Czekam na Was wszystkich, charyzmatyków świata".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935472

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].