Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Piosenki z programu: "Dziecko Potrafi"

Może to nie do końca w temacie strony, ale właśnie umieściłem na wrzucie kilka piosenek z moich lat dziecinnych. Są one z cyklu widowisk muzyczno-teatralnych "Dziecko potrafi", adresowanych do dzieci i młodzieży, wystawianych w latach 1984-1987. Te które umieściłem w sieci nagrał z radia mój tata na kasetę magnetofonową. Dziś zgrałem je z kasety do mp3. Dla mnie to kawałeczek z mojego dzieciństwa. Nagrania są o tyle ciekawe, że pamiętam jak to oglądałem w TV. A kaseta powstała tak, że wtedy można było telewizji też słuchać przez radio, a że mój tata był "fonoamatorem" mamy wiele nagrań z radia - w tym tą jedną dziecięcą dla mnie. Pozostała część kasety to Natalka Kukulska :) Przy takiej muzyce mieliśmy dziecięce zabawy taneczne - nie to co teraz mp3 czy płyta. Kiedyś o muzykę trzeba było zawalczyć - nawet dla dzieci :).

Zachęcam do posłuchania:

Jak kiedyś złapię troszkę czasu obiecuję zgrać jeszcze dwie moje ulubione kasety z dzieciństwa czyli "Przygody Tomaszka Pogody" oraz trochę Gawendy, którą miałem na winylach a zgrałem na kasety.

Komentarze  

#2 ks. Tomek 2016-01-31 08:39
Myślę, że znajdę za jakiś czas chwilkę, aby zgrać wspomniane nagranie. Mam je akurat na kasecie magnetofonowej, tylko muszę namierzyć gdzie. Odezwę się na maila z komentarza. xtm
#1 Kamila 2016-01-30 23:29
Witam! Będę ogromnie wdzięczna za udostępnienie nagrania "Kolej na kolej". Od długiego czasu bezskutecznie poszukuję tego w sieci, nikt ze znajomych tego nie kojarzy, a mnie od ponad dwóch dekad prześladuje raptem jeden krótki fragment :)
Pozdrawiam.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5899560

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].