Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

XXVI Światowy Dzień Młodzieży

MADRYT, 16-21 sierpnia 2011

 

 

    W Światowym Dniu Młodzieży w Madrycie wzięło udział ok. 2 mln młodych ludzi ze 193 krajów świata. Polskę reprezentowało oficjalnie 12 tys., ale liczba ta może być większa o kilka tysięcy osób, które przybyły w grupach niezarejestrowanych lub indywidualnie. Nasze pielgrzymowanie rozpoczęliśmy 8 sierpnia. Po kilkunastu godzinach jazdy dotarliśmy do Ars, miejsca posługi św. Jana Marii Vianeya. Przy jego relikwiach (we wspomnienie św. Wawrzyńca) sprawowaliśmy Mszę świętą. Świadectwo obu świętych bardzo mocno nałożyło się na naszą pielgrzymkę - tj. dwa przykłady co to znaczy budować na Chrystusie i być w nim zakorzenionym.

    W ramach dni w diecezjach gościliśmy w diecezji Astorga w miejscowości O'Barco. Mieszkaliśmy u rodzin, które bardzo dobrze nas przyjęły, tak że niektórzy nawet czuli się, jakby byli częścią rodziny. Poznawaliśmy też lokalny Kościół (odwiedzając sanktuaria) oraz lokalne zwyczaje i tradycje.

 

Zapraszam do mojej obszernej galerii zdjęć:

SDM2011_dojazd_Ars_Lourdes

SDM2011_Dni_w_diecezjach

SDM_Madryt

SDM2011_droga_powrotna_Barcelona

 

Teksty pochodzą ze strony www.vatican.va
TŁUMACZENIE: Katolicka Agencja Informacyjna
REDAKCJA: Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6929105

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].