Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Użyteczne inspiracje i pomoce na Wielki Post. -->

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Pozdrowienie młodych na zakończenie Mszy świętej przez Kard. Ryłko - 16.08.2011

Ceremonia otwarcia XXVI Światowego Dnia Młodzieży
Pozdrowienie młodych na zakończenie Mszy świętej

Kardynał Stanisław Ryłko
Madryt, Plaza de la Cibeles, 16 sierpnia 2011

 

 

Drodzy młodzi,

Nadszedł dzień, na który wszyscy czekaliśmy: inauguracja 26. Światowego Dnia Młodzieży. Po długich przygotowaniach jesteście wreszcie w Madrycie, w pięknym, nowoczesnym mieście, który przez kilka najbliższych dni będzie światową stolicą młodych katolików.

„Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie!” (Ps 118, 26). Tymi słowami psalmisty serdecznie witam i pozdrawiam w imieniu Papieskiej Rady ds. Świeckich, dykasterii Stolicy Apostolskiej, której papież powierzył organizację światowych spotkań młodych ludzi. Pozdrawiam również waszych biskupów, kapłanów, zakonników i świeckich, którzy przybyli tutaj z wami i prowadzili was w waszej duchowej podróży przygotowania do tej wielkiej przygody wiary, której doświadczymy razem w najbliższych dniach.

Przybyliście na to spotkanie z Ojcem Świętym Benedyktem XVI przynosząc ze sobą wszystkie wasze plany i nadzieje, jak również swoje rozterki i obawy o decyzje, które są przed wami. Będą to dni, których nigdy nie zapomnicie, dni ważnych odkryć i decyzji, które będą decydujące dla waszej przyszłości.

Nasza refleksja i modlitwa w ciągu najbliższych kilku dni będzie ukierunkowana przez słowa św. Pawła, które tak dobrze znamy: „Zakorzenieni i zbudowani na Chrystusie, mocni w wierze” (por. Kol 2,7). Jest to bardzo wymagające stwierdzenie, ponieważ zawiera ono w sobie określony plan życia każdego z nas. Wiara jest decydującym czynnikiem w życiu każdej osoby ludzkiej. Wszystko zmienia się w zależności od tego, czy Bóg istnieje czy nie. Wiara jest jak korzeń, który karmi się życiodajnym słowem Boga i sakramentami. Jest to fundament, skała, na której zbudowane jest życie, niezawodny kompas, który ukierunkowuje nasze wybory i daje jasny kierunek naszemu życiu.

Wielu z nas może się zastanawiać: czy w dzisiejszym świecie, w którym Bóg jest często odrzucany a ludzie żyją tak, jakby Bóg nie istniał, można jeszcze wierzyć? Drodzy młodzi! Zgromadziliście się tutaj w Madrycie pokonując drogę z najodleglejszych zakątków naszej planety. Przybyliście, by całemu światu - w szczególności Europie, która wydaje się być bardzo zagubiona - przybyliście, by głośno powiedzieć wasze niezachwiane „tak”! Tak, wiara jest możliwa. W rzeczywistości jest to bowiem wspaniała przygoda, która pozwala nam odkryć wielkość i piękno naszego życia. To dlatego, że Bóg, który objawił się w obliczu Chrystusa, nie poniża człowieka. Bóg wywyższa nas ponad wszelką miarę i poza nasze najśmielsze wyobrażenia! Przez następne kilka dni, wraz z apostołami, wszyscy chcemy głośno krzyczeć do Pana: „Przymnóż nam wiary” (Łk 17, 5). Podobnie jak św. Anzelm, chcemy się modlić: „Panie, Naucz mnie szukać Ciebie i pokaż się szukającemu, ponieważ ani nie mogę cię szukać, jeżeli Ty mnie nie pouczysz, ani też znaleźć, jeżeli ty się nie ukażesz” (Proslogion 1:1).

W oczekiwaniu na przyjazd papieża Benedykta XVI powitaliśmy dzisiejszego wieczoru podczas ŚDM w Madrycie specjalnego gościa. Błogosławiony Jan Paweł II powrócił do was, młodych ludzi, których tak bardzo kochał i który był równie kochanym przez was. Powrócił jako błogosławionego patrona i jako opiekun, któremu możecie zaufać. Wrócił jako przyjaciel - wymagający przyjaciel, jak lubił siebie nazywać. Przybył, by raz jeszcze z uczuciem zwrócić się do was: nie lękajcie się! Wybierzcie w waszym życiu Chrystusa i posiądźcie cenną perłę Ewangelii, za którą warto dać wszystko!

Drodzy młodzi.

Światowy Dzień Młodzieży w Madrycie 2011 uważam za rozpoczęty. I jeszcze raz chcę wam powiedzieć: witajcie wszyscy w Madrycie!

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

+ Benedykt XVI

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

[Formalności przedślubne w zarysie]

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.