Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Samoprezentacja DDE z Arch. Warszawskiej

Jesteśmy grupą katolików z różnych wspólnot Ruchu Światło-Życie z terenu naszej diecezji, w tym z Domowego Kościoła. To co nas łączy, to doświadczenie mocy Jezusa, który wyzwala i daje Nowe Życie. Tym osobistym doświadczeniem pragniemy dzielić się z innymi.

Działania Diakonii mają na celu przeprowadzanie, wspieranie, promowanie i koordynowanie inicjatyw ewangelizacyjnych. Dlatego, jeśli podejmujecie gdzieś jakieś inicjatywy - poinformujcie nas o nich. Dzięki temu możemy podejmować dzieła w jedności (wspólnocie) i przy wsparciu modlitewnym.

Staramy się również podejmować współpracę z diakonią ewangelizacji z diecezji warszawsko-praskiej oraz włączać się w warszawskie inicjatywy ewangelizacyjne. Uczestniczymy w spotkaniach warszawskiego zespołu ds. nowej ewangelizacji. 

Naszym szczególnym zadaniem (powołaniem) jest podjęcie planu ACR2 (Ad Christum Redemptorem 2), czyli planu szczególnego przygotowania do jubileuszu roku 2033.

Jeżeli w Twoim sercu rodzi się pragnienie ewangelizacji i potrzebujesz pomocy w jego realizacji, to możesz zwrócić się o nią właśnie do nas. Możesz też przyłączyć się do nas i głosić Dobrą Nowinę o Jezusie tym, którzy zwątpili lub nie doświadczyli jeszcze Jego Miłości.

 

Współpraca (współdziałanie).


Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, 
abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał "
 J 15,16

 

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji zaprasza wszystkich, którzy świadcząc chcą posługiwać braciom. Każdy z nas jest powołany, aby Iść i głosić! Jak przebić się z najwspanialszą nowiną świata? Jak mówić, że życie ma sens, że można być szczęśliwym? Będziemy się tego uczyć. Nie lękajmy się! Nawet jeśli brakuje Wam odwagi - to On jest ponad wszystko i wszystko jest w stanie odmienić:) Każdy jest obdarowany przez Boga, dlatego nie lękaj się używać swoich talentów w służbie Ewangelii. Jesteś nam potrzebny.

"Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu". Jan Paweł II, Redemptoris missio nr 86.

 

 

Nasze logo.

 

Nasze pierwsze logo powstało w 2008 roku. Otwarta Biblia, ręce i ludziki są autorstwa koleżanki administratora strony oazowej warszawa.oaza.pl (do dziś nie wiemy kto to, chciała pozostać chyba anonimowa). Zostały one nałożone na satelitarne zdjęcie ziemi i umieszczone na tle nieba. Tak więc logo w całości przedstawiało trzymane w rękach otwarte Pismo Święte skierowane w kierunku świata symbolizującego przez Ziemię i ludzi.

Słowo Boże jest tym, co daje światu radość, a tym Słowem żywym jest Jezus - Alfa i Omega. To Słowo jest w pierwszej kolejności darem dla nas, abyśmy poznali miłość Boga. Dopiero wtedy możemy dzielić się nim dalej. Tym co możemy dać światu jest nadzieja, którą jest sam Jezus. 

 

 

 

 

Nasze nowe logo powstało w 2014 roku. W swojej symbolice odwołuje się do kilku fragmentów z Pisma Świętego, które charakteryzują naszą diakonię.

Po pierwsze odwołujemy się do pragnienia Jezusa: "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął" - (Łk 12,49). Tym ogniem jest Duch Święty. Jezus posyła nam swego Ducha. To On rozpala oziębłe ludzkie serca. Cała ziemia ma zapłonąć ogniem miłości Bożej. Abyśmy byli zdolni podjąć się tego zadania musimy najpierw pozwolić, aby Duch Święty nas zapalił. Aby zstąpił i odnowił oblicze ziemi, tej ziemi. Owocność wszelkiej ewangelizacji zależy od Ducha Świętego, dlatego jesteśmy pewni, że bez otwartości na Jego dary i charyzmaty, nie jesteśmy sami zdolni podjąć się tej misji (Rz 5,5; 1 Kor 12,3-11; 1 Tes 1,5-6).

Po drugie ogień jest znakiem ognistego słupa, który prowadził Izraelitów przez Morze Czerwone. Tym światłem jest Jezus (Mt 4,16; Łk 2,30-32; J 1,9; J 9,5) - kto idzie za nim, nie będzie chodził w ciemności ale będzie miał światło życia (J 8,12).

Po trzecie chodzi o światło świadectwa, które tak ma świecić, aby widziano nasze dobre czyny i chwalono Ojca, który jest w Niebie (Mt 5,16; Łk 8,16). Naszym powołaniem jest tylko iść i głosić to, co Bóg czyni (Mt 10, 7; Mt 28, 19; Mk 16, 15; Dz 4,20; Dz 5,20; 1 Kor 9,16). Jednocześnie odczytujemy skierowane do nas misyjne wezwanie Jezusa "Idźcie i głoście". Tym, który posyła nas do ewangelizacji jest właśnie Jezus. Każdy ochrzczony wezwany jest do zaangażowania się w realizację tego wielkiego nakazu misyjnego. Nie wolno nam pozostać w bezruchu, mamy podjąć misję ewangelizacji świata poczynając od tych, którzy są nam bliscy. Tym co mamy głosić jest Ewangelia - ona jest źródłem naszej siły. To jest źródłem naszej radości.

  

Nasze Spotkania mają charakter modlitewno-formacyjno-organizacyjny. Zwykle składają się z trzech części: modlimy się, rozmawiamy o konkretnym temacie związanym z ewangelizacją, a potem omawiamy bieżące potrzeby i ustalamy nasze działania. Diakonia jest szczególnie otwarta na posługę i zaangażowanie par z Domowego Kościoła. Wszystkie spotkania diakonii mają charakter otwarty.

 

 

Szczególnie zapraszamy małżonków z Domowego Kościoła
oraz wszystkie osoby podejmujące w naszym Ruchu

odpowiedzialność za dzieło ewangelizacji
(szczególnie odpowiedzialnych lub przedstawicieli 
rejonowych i wspólnotowych zespołów i diakonii ewangelizacji)

 

 

Naszym szczególnym zadaniem (powołaniem) jest podjęcie planu ACR2 (Ad Christum Redemptorem 2), czyli planu szczególnego przygotowania do jubileuszu roku 2033.

 

Kto i jak może (i powinien) posługiwać w DDE?
Osoby po I stopniu Oazy Nowego Życia! Jak?

 • Modlitwą
 • Świadectwem
 • Śpiewem
 • Pantomimą
 • Organizacją rekolekcji
 • Stroną techniczną działalności grupy

 

Podjęcie diakonii.

Dodatkowo osoby po ONŻ II st*. rozeznające swoje miejsce w Ruchu mogą podjąć się współodpowiedzialności za DDE stając się jej członkiem. Posługa diakonii jest odpowiedzią na nakaz misyjny Jezusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody”.

* Członkiem DDE może być uczestnik po ONŻ I st pod warunkiem, że jest studentem i po uzgodnieniu tego z jego animatorem.

Zakłada to:

 • Odkrywanie i pełnienie woli Ojca – wsłuchiwanie się w Jego wezwanie.
 • Osobistą formację członków diakonii i formację ewangelizatorów
 • Wspólne spotykania ze Słowem Bożym i wspólną modlitwę.
 • Wspólną Eucharystię
 • Zapalanie innych do dzieła ewangelizacji
 • Dbanie o ten etap formacji jaki obejmuje ewangelizację oraz organizowanie wyjść ewangelizacyjnych.

 

Diakonia jest szczególnie otwarta na posługę i zaangażowanie par z Domowego Kościoła. Wszystkie spotkania diakonii mają charakter otwarty.

 

  

Strona diakonii: http://dde.warszawa.pl

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6935414

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].