Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

o. Emilien Tardif - "Dary Ducha są różnorakie i ciągle aktualne".

 o. Emilien Tardif
fragment książki "Jezus żyje", s.35.

 

Dary Ducha są różnorakie i ciągle aktualne. 

Być może z powodu naszego racjonalizmu lub braku wiary sądzimy, że te dary Ducha należą do przeszłości. Świat współczesny poszukuje człowieka duchowego, proroków chrześcijańskich, prowadzonych przez Ducha. Lecz jeśli ich nie znajdzie, pójdzie za iluministami, co jest bardzo niebezpieczne. Kościół jest nieustanną Pięćdziesiątnicą. Te ostatnie słowa kardynała przypomniały mi anegdotę: 

Pewnego dnia Jezus przebywał ze swoimi uczniami i zapytał ich:
— Za kogo mnie uważacie? Szymon Piotr wstał i odpowiedział:
— Tyś jest teofanią eschatologiczną, która żywi ontologicznie intencjonalność naszych relacji podświadomych i interpersonalnych. Jezus otworzył oczy pełne zdziwienia i zapytał:
— Jak, jak?...
Piotr jednak nie potrafił powtórzyć, ponieważ zapomniał...

Zapomniał, ponieważ nie miał tego w sercu, lecz jedynie w umyśle. Świat jest zmęczony słuchaniem teorii i wywodów literackich. Jest spragniony słowa żywego i skutecznego, które to słowo dokonuje tego, o czym mówi. “Świat współczesny jest zmęczony słuchaniem nauczycieli. Chce słuchać tylko świadków" — mówił Paweł VI. Świadków, którzy doświadczyli nowego życia, przynoszonego przez Jezusa. Ewangelia św. Łukasza opowiada, że w niedzielę wieczorem dwóch uczniów szło do Emaus z Jerozolimy. Byli oni smutni, gdyż wraz ze śmiercią Mistrza wszystkie ich nadzieje odnowy Izraela upadły. Sam Jezus dołączył się do nich w czasie drogi i jeden z nich, zwany Kleofasem, zaczął dawać kurs chrystologii Jezusowi, którego nie był w stanie rozpoznać. Przypominał on z wielkim przekonaniem Jego dzieła i cuda. Opowiedział o śmierci krzyżowej, której świadkiem był cały lud, lecz gdy stanęło na Zmartwychwstaniu, nie mógł mówić o swoim własnym doświadczeniu i zadowolił się powtórzeniem tego, co jak twierdziły kobiety, powiedzieli aniołowie.

Gdy nie przeżyło się osobistego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym, będzie się opowiadać cudze teorie i nauczanie innych. Jesteśmy wezwani do tego, aby być świadkami tego, co głosimy. Aby być skutecznym, to znaczy autentycznym świadkiem, trzeba przeżyć owo wydarzenie osobiście.

EMILIEN TARDIF
Jose H. Prado Flores
"JEZUS ŻYJE"
z języka francuskiego przełożył Mariusz Bigiel SJ

SZCZECIŃSKIE WYDAWNICTWO
ARCHIDIECEZJALNE OTTONIANUM
SZCZECIN 1993

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

Rok św. Józefa

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 62 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8147275
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.