Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Zobrazowanie sześciu punktów kerygmatu na przykładzie dłoni.

Zobrazowanie sześciu punktów kerygmatu na przykładzie palców dłoni (może naciągane ale może zostać w pamięci). Można też przy obrazowaniu kerygmatu odwołać się do obrazu kostki do gry.

 

  • pierwszy palec to Miłość Boża, kciuk - bez niego nie możesz chwytać, podnosić
  • druga prawda to grzech - palec wskazujący, to ja mam na siebie pokazać jestem grzesznikiem, bo łatwiej jest wytykać innych
  • trzeci - centralny, największy - prawda o zbawieniu w Jezusie, to on stał się dla nas "przekleństwem" na krzyżu (palec pomiędzy innymi, Jezus miedzy łotrami) - ale to też "międzynarodowy symbol" pokazany szatanowi (odwrócenie się od zła - wolny wybór) [to możesz pokazać szkolna zabawę, jak położy się rękę na blacie i podwinie się ten palec to serdecznego nie dasz rady podnieść do góry] - Jeśli Jezus nie będzie dla ciebie Zbawicielem i Panem na serio, wiara i nawrócenie zamiast być lekkim brzemieniem, będzie nieznośnym i ciężkim obowiązkiem
  • czwarty (serdeczny) to przymierze z Jezusem - wybranie go jako Pana i Zbawiciela, w postawie wiary i nawrócenia) - na ten palec zakłada się obrączkę
  • piaty - (dar Ducha Świętego) - ważny choć jaki niepozorny, to on nadaje "finezji' np. przy piciu kawy z filiżanki.
  • Cała dłoń (szósty punkt) - wspólnota - to podana dłoń – zaciśnięta pięść (znak jedności i siły ale bez nienawiści).

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

* Dla oazowiczów: Trwamy w przygotowaniu na świętowanie 100-lecia urodzin ks. Franciszka Blachnickiego ( 24 marca 2021) oraz dziękujemy za życie ks. Wojciecha Danielskiego, którego 35 rocznicę śmierci (24 grudnia 2020) niedawno obchodziliśmy.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Rok Św. Jakuba

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Kurs dla narzeczonych

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
7131836

 Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].