Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

List do kapłana.

LIST DO KAPŁANA

 

Drogi Współpracowniku Chrystusa, Księże... 

Powiedziałeś Jezusowi "tak", a On trzyma cię za słowo. Słowo Boże stało się Jezusem, ubogim człowiekiem. Stąd też ta straszna pustka, której doświadczasz. Bóg nie może napełnić czegoś, co jest pełne - może napełnić tylko pustkę - głębokie ubóstwo; a twoje "tak" jest właśnie początkiem bycia czy też stawania się pustym. 

Nie chodzi o to, jak dużo "mamy" do dania, tylko, na ile jest w nas pusto, abyśmy mogli w pełni otrzymać w naszym życiu i byśmy pozwolili Mu żyć w nas. W tobie On dzisiaj pragnie przeżyć jeszcze raz swoje całkowite oddanie się Ojcu - pozwól Mu na to. Nie jest ważne, co ty czujesz - ważne jest, co On czuje w tobie. Odwróć oczy od siebie, i rozraduj się, że nie masz nic, że jesteś niczym i że nic nie potrafisz. Za każdym razem, gdy twoja nicość cię przeraża, radośnie uśmiechaj się do Jezusa. To ubóstwo jest Jego. I ty, i ja powinniśmy pozwolić Mu żyć w nas i przez nas w świecie. Przylgnij do Maryi, bo Ona również, zanim mogła stać się pełna łaski, pełna Jezusa - musiała przejść przez tę ciemność. "Jakże się to stanie...", jednak z chwilą, gdy powiedziała "tak", od razu musiała w pośpiechu iść, by dać Jezusa Janowi i jego rodzinie. 

Dawaj Jezusa wiernym nie poprzez słowa, lecz swoim przykładem, przez Twoje zakochanie w Jezusie, przez promieniowanie Jego świętością i rozsiewanie woni Jego miłości, gdziekolwiek pójdziesz. Po prostu, uczyń radość Jezusa swoją siłą - bądź szczęśliwy i pełen pokoju, przyjmij wszystko, co On ci daje, a wszystko, cokolwiek ci odbiera, oddawaj z radosnym uśmiechem. Należysz do Niego. 

Powiedz Mu: jestem Twój, i jeśli pokroisz mnie na kawałki, to każdy kawałek będzie w całości należał tylko do Ciebie. Niech Jezus będzie w tobie zarówno ofiarą jak i kapłanem. Rozpoczęłam odwiedzanie naszych domów w Indiach i mam oto wspaniały czas by być sam na sam z Jezusem w pociągu. 

Módl się za mnie tak, jak i ja modlę się za ciebie. 

 

Oddana w Jezusie M. Teresa MC 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6491525

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].