Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

"Oto człowiek" - internetowe rekolekcje wielkopostne 2014 - o. Adam Szustak (nagrania)

"Od początku historii ludzkości przewija się przez karty Pisma Świętego motyw ogrodu. Wszystko zaczęło się w ogrodzie, który nazywaliśmy Edenem - było tam cudownie, miało być jeszcze lepiej, a skończyło się tragicznie. Potem, kiedy Bóg Ojciec posłał swego Syna do ludzi, On swoje zbawcze dzieło dokonane na krzyżu rozpoczął właśnie w ogrodzie, tym razem nazywanym oliwnym jakby chciał odwrócić całą historię świata. To zaprowadziło go do ogrodu, w którym został pogrzebany i w którym zmartwychwstał".

Zaintrygował się powyższy wstęp? Jeśli tak, to serdecznie zapraszam do śledzenia wraz ze mną, internetowych rekolekcji wielkopostnych: "OTO CZŁOWIEK!". Rekolekcje na portalu stacja7.pl prowadzi o. Adam Szustak OP. W zeszłym roku był "Zakochany skazaniec" - tym razem zostaniemy zaproszeni na pielgrzymowanie po Ziemi Świętej i odwiedzimy Jerozolimę. Odcinki będą pojawiać się w sieci regularnie trzy razy w tygodniu: w niedziele, wtorki i czwartki. Wspominając wszystkie dotychczasowe sieciowe rekolekcje o Adama myślę, że warto być na bieżąco.  Dobrego i owocnego Wielkiego Postu AD 2014! {noembedvideo}

 

 

http://otoczlowiek.stacja7.pl/

Strona wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/461588030637459/?ref=22

 

Trailer

 

Odcinek 1.
"Wprowadzenie: Droga"

 

Zadanie I

  • Przejdź z Chrystusem najważniejszą drogę Jego życia - DROGĘ KRZYŻOWĄ. Na niej Bóg wykuwał całkowitą pełnię człowieczeństwa, aby nam również taka pełnia się zdarzyła.
  • Wpatruj się w krzyż przez 10 minut. Nic nie mów. Niech to będzie Twoją modlitwą
  • Idź na spacer - chociaż na kwadrans. Chłoń dźwięki i kolory. Podziwiaj twarze mijanych ludzi. Zastanów się, czy odkrywasz nich pełnię człowieczeństwa.

 

 

Odcinek 2.
"Stacja 1: Ogród Oliwny"

Prawdopodobnie był przykryty prześcieradłem. Albo trzeba by znaleźć jakiś inny sposób i pomysł na to, dlaczego miał na sobie to prześcieradło. Ale w związku z tym, że późno w nocy, to pewnie spał. Musiał zauważyć, że jakaś grupa kilkunastu osób przechodzi obok jego domu, przechodzi przez potok Cedron, opuszcza mury miasta i wchodzi do ogrodu oliwnego. Nikt go na początku chyba nie zauważył, musiał się trzymać gdzieś w oddali, pewnie się chował za drzewami, chciał zobaczyć, co się dzieje. Pewnie na początku pomyślał, że to złodzieje, że może jakaś grupa przyszła zrabować coś z jego posiadłości. Potem pewnie się zorientował, że to Rabbi Jeszua razem ze swoimi uczniami w środku nocy wychodzi poza mury miasta i wchodzi do ogrodu oliwnego. Tak się zaczęła droga Pana Jezusa do doskonałości. W tej grupie, która szła z Panem Jezusem, przypuszczam, że nastroje musiały być dosyć smutne. Mieli prawdopodobnie takie wrażenie, że to jest koniec, dlatego, że Pan Jezus w ciągu ostatnich kilku godzin przed tym wspólnym wyjściem poza mury miasta słowo "koniec" powtarzał po wielokroć. Mówił, że to ostatni raz, że to ich ostatnia wieczerza, że to są Jego ostatnie słowa, że już się więcej nie zobaczą, że wszystko dobiegło końca.

 

 

Zadanie II

  • Podczas modlitwy wieczornej zgaś światło, tak aby przez moment otaczała Cię tylko ciemność. Pozwól, aby w tym mroku wyszły na jaw wszystkie Twoje lęki, obawy, rozproszenia, wątpliwości, poczucie wstydu i rezygnacji.
  • Następnie oddaj to wszystko Temu, który ma moc, by przez te wszystkie niepowodzenia wyprowadzić Cię na drogę doskonałości.
  • Podziękuj Mu za to.

 

 

Odcinek 3.
"Stacja II: Pocałunek Judasza".

Nasz grzech - ten pierwszy grzech Adama i potem każdy następny grzech to nie jest przekroczenie prawa, to nie jest złamanie przykazań, to nie jest nieposłuszeństwo jakiemuś systemowi wartości, tylko to jest zawsze zdrada.

 

 

Zadanie III

  • 1. Usłysz słowo „Przyjacielu” – które Pan Jezus kieruje właśnie do Ciebie – bez ironii i bez szyderstwa, zupełnie szczerze. „Przyjacielu!” On nadal kocha Cię i wierzy w to, że jesteś niezwykły. Zamiast pouczać, strofować, pytać się, dlaczego to robisz – pierwszym Jego gestem są wyciągnięte ręce i pocałunek.
  • 2. Pomyśl o tych wszystkich, którzy Tobie wyrządzili lub nadal wyrządzają krzywdę. O tych, którzy tego nawet nie żałują, którzy nie chcą naprawić szkody. To szalenie trudne, ale postaraj się zachować wobec nich tak jak Jezus wobec Judasza. Nie pouczaj, nie wypominaj krzywd, nie oceniaj.
  • Po prostu okaż im miłość

 

 

Odcinek 4.
"Stacja III: Jezus osądzony".

"Sądzili Go przez całą noc i potem jeszcze przez poranek. Wlekli Go od jednego sądu, od jednych oczu do drugich. Od Annasza do Kajfasza, do Heroda, do Piłata tak, jakby wszyscy bali się wydać wyrok i jednocześnie wszyscy bardzo chcieli ten wyrok wydać."

 

 

 

Odcinek 5.
"Stacja IV: Zdrada Piotra".

"W opisie Ewangelii jest pewnego rodzaju dziura w wydarzeniach, którą trzeba sobie jakoś domyślić, żeby zobaczyć cały ciąg wydarzeń, który był związany z aresztowaniem i sądem Pana Jezusa. Po tym, jak Go związano jak zbója w ogrodzie oliwnym, jak kryminalistę zaprowadzono na sąd do Annasza i Kajfasza, tracimy z oczu Jego uczniów. Byli w ogrodzie oliwnym, uciekli stamtąd, pewnie się rozproszyli we wszelkie możliwe strony, a potem dwóch z nich znajdujemy nagle na dziedzińcu arcykapłana".

 

 

 

Odcinek 6.
"Stacja V: Oto człowiek?".

"W pewnym momencie Piłat pyta Pana Jezusa: "Skąd Ty jesteś?", tak, jakby chciał się dowiedzieć: "Kim naprawdę jesteś? Mówią o Tobie bardzo wiele rzeczy. Żydzi mówią o Tobie jedno, Ty mi opowiadasz inne rzeczy o sobie. Nie mam pojęcia, kim tak naprawdę jesteś".

 

 

 

Odcinek 7.
"Stacja VI: Biczowanie".

"Pana Jezusa zaprowadzono na dziedziniec, gdzie Go przywiązano do słupa i gdzie, jak mówi Biblia, okrutnie Go ubiczowano i udręczono. Zazwyczaj w tym biczowaniu widzimy przede wszystkim bolesne, cierpiące upokorzenie ciała, ale jest tam coś więcej. Tam wydarzyło się coś znacznie poważniejszego i Jezus przyjął to biczowanie zupełnie z innego powodu".

 

 

 

Odcinek 8.
"Stacja VII: Krzyż".

"Tuż przed swoją męką, w trakcie Ostatniej Wieczerzy, Pan Jezus zostawił swoim uczniom bardzo wiele słów. Wśród tych wszystkich słów, wśród tych myśli, które tam są podane, jest takie jedno zdanie, które zazwyczaj omijamy albo przechodzimy nad nim do porządku dziennego, bo ono brzmi tak pobożnie".

 

 

 

Odcinek 9.
"Stacja VIII: Szymon Cyrenejczyk".

"Pewnie się opierał, pewnie nie chciał, pewnie był bardzo zły, bo pewnie się spieszył do domu na święto, żeby wszystko przygotować, a tutaj musiał brać udział w tej egzekucji. To jest taka pomoc, której się nie chce, taka pomoc, na którą się nie ma ochoty, której się, broń Boże, nie chce udzielać'

 

 

 

Odcinek 10.
"Stacja IX: Płaczące kobiety".

"Kiedy się poczyta prawo izraelskie, to trzeba by przypuszczać, że nie było to jakieś straszne wycie dlatego, że nie wolno było bardzo głośno opłakiwać skazańców, tych, którzy byli kryminalistami i byli godni śmierci - skazanych na śmierć. Nie wolno ich było głośno opłakiwać tak, jak normalnych zmarłych".

 

 

 

Odcinek 11.
"Stacja X: Ukrzyżowanie".

"W dziewiątym rozdziale Księgi Sędziów można znaleźć dosyć dziwną bajkę. Bajkę, w której drzewa wybierają spośród siebie króla. Jest tam opowieść o zebraniu drzew, które próbowały namaścić jedno, żeby zostało władcą między nimi".

 

 

 

Odcinek 12.
"Stacja XI: Dobry Łotr".

"Pewnie go w ogóle nie znał, pewnie nic o nim nie wiedział. Wystarczyło jedno zdanie, jedno spojrzenie".

 

 

 

Odcinek 13.
"Stacja XII: Oto brak twój".

"W całej tej ponurej scenerii wszystkich stacji drogi krzyżowej, w tych wszystkich ohydnych rzeczach, które zrobiono Panu Jezusowi, w Jego udręczeniu, w Jego okrutnym umęczeniu, jest jedna stacja, która, myślę, jaśnieje jakimś przedziwnym ciepłem, przedziwnym światłem".

 

 

 

Odcinek 14.
"Stacja XIII: Drzewo".

"Poza miastem, w miejscu, gdzie nic nie było, na wzgórzu, które nazywano "miejscem czaszki", czyli miejscem śmierci, wyrosło drzewo - drzewo, które będzie tutaj rosło po wsze czasy. Co to za drzewo? .

 

 

 

Odcinek 15.
"Stacja XIV: Pogrzeb".

"Mogło się wydawać, że to już jest koniec, że Jezus już nic więcej nigdy nie zrobi. Nikt jeszcze nie widział i nie słyszał o czymś takim, jak zmartwychwstanie, więc dla wszystkich to było ostatnie słowo, to była kropka. Już się nic więcej miało nie dokonać. Jak się okazało, było oczywiście zupełnie inaczej".

 

 

Odcinek 16.
"Epilog: Miriam".

"Kiedy pochowano Chrystusa, kiedy wydawało się, że to już jest koniec, była tylko jedna osoba na ziemi, która może nie tyle wiedziała, ale przypuszczała, czym ta noc różni się od wszystkich innych nocy...

 

 

Odcinek 17 - ostatni.
"Epilog: Oto człowiek".

"Kiedy pochowano Chrystusa, kiedy wydawało się, że to już jest koniec, była tylko jedna osoba na ziemi, która może nie tyle wiedziała, ale przypuszczała, czym ta noc różni się od wszystkich innych nocy...

 

 

Organizatorzy:
Stacja7.pl - https://www.facebook.com/stacja7
Langusta na palmie - https://www.facebook.com/LangustaNaPalmie

Partner medialny:
Dominikanie.pl - https://www.facebook.com/dominikanie

 

Internetowe rekolekcje o. Adama Szustaka:
"Oto człowiek" - internetowe rekolekcje wielkopostne 2014

Rekolekcje "WILKI DWA" Adwent 2013 - o. Szustak, Litza
"Zakochany skazaniec" - rekolekcje wielkopostne 2013
Adwentowe rekolekcje internetowe 2012 "Nocny złodziej"

 

ZIEMIA ŚWIĘTA!!!!! W bonusie - warto obejrzeć odcinki "Boso po Jerozolimie" Wojciecha Cejrowskiego, dla rozeznania się w Ziemi Świętej: "Stara Jerozolima"; "Arabski Sprzedawca"; "Droga Krzyżowa" (kilka odcinków). A na piękne przeżycie Wielkiego Tygodnia warto odbyć kilka wirtualnych wycieczek po Ziemi Świętej - szczególnie po Jerozolimie: Szlakiem Chrystusowej męki. Przewodnik oraz Miejsca święte w Ziemi Jezusa. Zapraszam też na wirtualny spacer po Jerozolimie z przewodnikiem, ks. Piotrem Żelazko - proboszczem hebrajsko-języcznej parafii w Jerozolimie: "Jerozolima: Żona Pana Boga", "Ziemia Święta to piąta Ewangelia".

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6052243

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].