Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie (+nagrania) 2013

Jak co roku aula o. Kordeckiego zapełniła się oazowiczami różnego wieku i stanu. Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie jest dla osób, którym bliski jest charyzmat światło-Życie, jest czasem wspólnej modlitwy, inspirujących konferencji, czyli tego wszystkiego, co pomaga zrozumieć tematykę nowego roku formacyjnego. Zesłanie Ducha Świętego (COM) rozpocznie kolejny rok pod hasłem "Narodzić się na nowo". Ja od wielu lat cenię sobie możliwość uczestniczenia w KO. Daje to okazję na szerokie spojrzenie na dzieło Ruchu, spotkanie wielu mądrych ludzi. Dodatkową radością jest błogosławieństwo nowych członków Stowarzyszenia Diakonia Ruchu Światło-Życie.

 

Więcej można dowiedzieć się z relacji z KO umieszczonych na stronach oazowych:

Dla tych co nie byli na Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie w Częstochowie, rewelacyjna i inspirująca homilia bp. Edwarda Dajczaka z Jutrzni oraz konferencja - "Kościół w epoce nowej ewangelizacji - wyzwania i inspiracje." Nagrania robione z tak zwanej "ręki" ;) więc dźwięki otoczenia to taki bonus - szczególnie skrzypienia krzesełek.


I jeszcze jedna inspirująca konferencja z tegorocznej KO. Dr Aleksander Bańka - "Wspólnota deuterokatechumenalna fundamentem wzrostu nowego człowieka - na przykładzie Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie w Tychach".

 

Na stronie internetowego radia oazowego, można wysłuchać większości nagrań z KO:

http://radio.oaza.pl/audycje/archiwum/

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 113 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5586923

 Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].