Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2024

Tutaj znajdziecie zaproszenia na ciekawe e-Rekolekcje Wielkopostne organizowane w tym roku (2024) w sieci. Taka forma rekolekcji jest dobrym uzupełnieniem rekolekcji odbytych w realu (bo z takich nigdy nie powinniśmy rezygnować).

 

 

 

1.   Tegoroczne rekolekcje na Wielki Post poprowadzi o. Michał Nowak OFMConv. Cykl zatytułowany jest „nieWielki Post”. Odcinki będzie można oglądać codziennie, począwszy od Środy Popielcowej 14 lutego na FranciszkanieTV, Serdecznie zapraszam i - jak zawsze w imieniu oo. Franciszkanów - proszę o modlitwę, by Słowo przynosiło obfite owoce. Pokój i dobro!

 

 

2 7 ryb to rekolekcje z Tomaszem Albrechtem OP i Juliettą Homą OP.

Czy jesteście gotowi na niezapomnianą podróż kulinarne i duchowe doświadczenie? Siostra Julietta Homa i ojciec Tomek Albrecht Op mają zaszczyt zaprosić Was na wyjątkową serię, która odkryje przed Wami nowe perspektywy świętowania Wielkiego Postu! 7 ryb na Wielki Post  to najnowszy projekt, gdzie zamiast tradycyjnego podejścia do postu, proponujemy Wam celebrowanie każdej z siedmiu niedziel Wielkiego Postu jako przygotowanie do Wielkanocy, ale w nieco inny sposób. Zostawcie za sobą postanowienia o rezygnacji z czegoś, a skupcie się na radości i budowaniu relacji. Siostra Julietta i Ojciec Tomek wierzą, że wspólne posiłki i spotkania mogą być wspaniałą okazją do pogłębiania więzi i dzielenia się tym, co w życiu najcenniejsze. Ich innowacyjne podejście Okres Wielkiego Postu daje nam wyjątkową szansę na zacieśnianie relacji z bliskimi i przygotowanie naszych serc na Niedzielę Zmartwychwstania. Zachęcamy do odłożenia telefonów i wyłączenia telewizorów, aby w pełni skupić się na chwili obecnej, wspólnym jedzeniu, rozmowach i dzieleniu się smakami życia. Dołączcie do nas w tej niezwykłej podróży duchowej i kulinarnej, odkryjcie z nami radość z budowania relacji i świętowania życia w duchu Wielkiego Postu.

  Więcej na: https://dominikanie.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@Dominikanieplportal).

 

 

3.    "Ile Kościoła w Kościele?" – Rekolekcje Wielkopostne 2024 – Bp Artur Ważny.

Okazuje się, że tak jak Chrystus zostawił po zmartwychwstaniu swoje rany w ciele, tak Kościół, który jest ciałem Chrystusa, też nosi w swoim ciele rany, które spowodował mój grzech i Twój grzech. Jezus chce nam przez to powiedzieć, żebyśmy nie szukali Kościoła idealnego – takiego Kościoła nie ma... Jakim Ty jesteś kościołem?

Kolejne odcinki będą ukazywały w poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu.

 Więcej na: https://profeto.pl/ oraz na yt (https://www.youtube.com/@profetopl).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Mało?

Zawsze można wrócić do rekolekcji on-line z zeszłych lat.

Kilka propozycji zebrałem w notce: "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2020"
lub "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2021"
lub "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2022"
lub "Internetowe Rekolekcje Wielkopostne 2023"
- niektóre odnośniki są jeszcze aktualne.

Chcesz zaproponować jakieś rekolekcje - napisz mi maila. :)

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję [->] stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Warto do nich sięgać. [->]

Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.

 

 

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Nie dla prenatalnego mordowania niewinnych, nienarodzonych, dzieci!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem niewinnego, nienarodzonego, człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

[Życie człowieka od poczęcia do narodzin]

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013), BXVI


Pan mój i Bóg mój

Biblia

Mój manifest duchowy
Elizeusz

www: Elizeusz.pl

Kurs dla narzeczonych:

- materiały dodatkowe i terminy ->


[Formalności przedślubne w zarysie]

Katecheza przedchrzcielna:
-> konferencje, kto może być chrzestnym?, potrzebne dokumenty.

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Nowa strona www [ -> ]:
http://swmikolaj-grojec.pl

Informacje o kościele ->

Modlitewnik x. Piotra Skargi SJ:


www [ -> ]

Wspólnota "Spotkania małżeńskie"

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.