Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Adwent 2017

Jakie znaczenie ma dla mnie Adwent? Na co czekam? Do czego się przygotowuję?

"W tym okresie Adwentu jesteśmy wezwani do rozszerzenia horyzontu swego serca, by dać się zaskoczyć przez życie, które codziennie przedstawia nam swoje nowości. Aby to uczynić, należy nauczyć się niezależności od naszych zabezpieczeń, naszych utrwalonych schematów, ponieważ Pan przychodzi w godzinie, której sobie nie wyobrażamy, przychodzi, aby nas wprowadzić w wymiar piękniejszy i większy." - powiedział papież w trakcie rozważań po Anioł Pański 27.11.2016. Warto zatem skorzystać z tego czasu oczekiwania, ale i czujności.

Na dobry początek modlitwa na rozpoczęcie adwentu (ze starego modlitewnika).

 

Wraz z początkiem Adwentu, w niedzielę 3 grudnia, w Kościele w Polsce rozpoczął się nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Na ten rok Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała Program Duszpasterski Kościoła katolickiego w Polsce pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Na tę okazję sekretariat Komisji Duszpasterstwa KEP przygotował stronę internetową: http://duszpasterstwo.episkopat.pl/

 

Oczekiwanie, czuwanie, radość - Prymas Polski abp Wojciech Polak w trzech słowach o dobrym przeżywaniu Adwentu. List Prymasa dostępny pod adresem: http://prymaspolski.pl/oczekiwanie-czuwanie-radosc/

 

Słowo Kard. Kazimierza Nycza na Adwent 2017

 

 

 

Tradycyjnie internet oferuje kilka pomocy:

  • Franciszkańskie rekolekcje internetowe na Adwent 2017 - "Się źle modlicie", które poprowadzi o. Leszek Łuczkanin OFMConv. Pierwszy odcinek już 1 grudnia (właściwie odcinek "0"), a po nim rozważania w każdą niedzielę, poniedziałek, środę i piątek Adwentu. Ostatni odcinek w Wigilię. FranciszkanieTV: http://www.franciszkanie.tv

 

 

  • Przed-adwentowa seria przygotowawcza, czyli jak dobrze wystartować w Adwent.  "Paśnik" - jak przeżyć Adwent :) https://www.youtube.com/channel/UCLlzlc4XSItHVTcMnrIlv1w Paśnik to kanał z komentarzami biblijnymi. Aktualnie tworzą go dominikanie: Adam Szustak OP, Wojciech Jędrzejewski OP, Tomasz Nowak, OP, Jacek Szymczak OP, Tomasz Zamorski OP.

 

  • "Modlitwa w drodze" zaprasza na rekolekcje "Adwent w drodze"! Nowe odcinki w niedziele, wtorki i czwartki! Tematyka kręci się wokół Listu do Diogneta, ale także dowiemy się czegoś o św. Mikołaju Biskupie i Maryi Pannie.  Zaryzykujcie! Pax! https://modlitwawdrodze.pl/rekolekcje/rekolekcje-adwentowe-2017-adwent-w-drodze/. Rekolekcje prowadzi związany z Drogą Neokatechumenalną ks. Damian Bolka.

 

  • Zawsze warto wrócić do mojego cyklu Adwentowej Szkoły Modlitwy 2015: Orędzia nadziei

 

 

 Zamyślenie sprzed roku :) Czym jest dla mnie Adwent?

 

Okres Adwentu to czas oczekiwania i przygotowania. Z jednej strony mamy perspektywę Bożego Narodzenia, z drugiej - ponownego przyjścia Pana. Adwent przypomina, że jesteśmy ludźmi oczekującymi - podkreśla ks. Sławomir Sosnowski

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6082873

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].