Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Chrzest Pański - Modlitwa uwielbienia przed Kongresem Ewangelizacyjnym. 

Niedziela Chrztu Pańskiego obok Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP jest Świętem Patronalnym Ruchu Światło-Życie. W naszej diecezji od ponad dwudziestu już lat gromadzimy się togo dnia na Dniu Wspólnoty z Naszym Biskupem. Centrum tego spotkania jest zawsze Eucharystia. W tym roku po Mszy Świętej poprowadziliśmy modlitwę uwielbienia nawiązującą do wielkiej modlitwy ruchów 6 czerwca 2009 roku na pl. Piłsudskiego. Chcemy nie ustawać w błaganiu: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi.” Tym bardziej, że to miasto - stolica naszej diecezji i Ojczyzny, może jak żadne inne potrzebuje tej odnowy.

Przed Katedrą ewangelizatorzy zapraszali na Mszę i modlitwę - dając też świadectwo o wielkiej miłości, jaką Bóg ma wobec każdego z nas. Panem Jezus!

 

 

12 czerwca 2010 roku w Warszawie Ruch Światło-Życie zorganizuje kongres ewangelizacyjny. Pierwsze wezwanie jakie Jan Paweł II skierował do świata podczas inauguracji pontyfikatu brzmiało: Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Takie będzie motto kongresu. Te drzwi to najpierw drzwi naszego serca. Każdy z nas jest wezwany, aby otworzyć na oścież drzwi Odkupicielowi. Naszą modlitwą uwielbienia chcemy zacząć przygotowanie do tego kongresu i dać wyraz naszej wierze, ze Jezus jest jedynym Panem. 

 

Relacja na stronie - warszawa.oaza.pl

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6750900

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].