Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Wielki Czwartek - Sacerdos in aeternum.

"Dziękuję Bogu mojemu, ilekroć was wspominam – zawsze, w każdej modlitwie, zanosząc ją z radością za was wszystkich – z powodu waszego udziału w [szerzeniu Ewangelii] od pierwszego dnia aż do chwili obecnej. Mam właśnie ufność, że Ten, który zapoczątkował w was dobre dzieło, dokończy go do dnia Chrystusa Jezusa. Słusznie przecież mogę tak o was myśleć, bo noszę was wszystkich w sercu jako tych, którzy mają udział w mojej łasce: zarówno w moich kajdanach, jak i w obronie Ewangelii uzasadnionej dowodami."
Flp 1,3-7

(powyżej kartka jaką dostałem z życzeniami od Asi)

Dziękuję za pamięć, życzenia i modlitwę.
Dziś dziękowałem Bogu za dar powołania
oraz za posługę wszystkich kapłanów jakich spotkałem.

Pan jest Wielki i Dobry!

(zdjęcie zrobione przez Annę Tokarsą umieszczone na stronie http://www.ordynariat.pl/fotogaleria/450/9388.jpg)

http://ekai.pl/wydarzenia/x27400/msza-krzyzma-swietego-w-warszawie-foto/

ps. poniższe życzenia, które dostałem mailem i sms, dedykuję wszystkim braciom kapłanom (niestety pamięć mam kiepską, więc nie jestem w stanie powtórzyć, tych składanych mi bezpośrednio).

Dziękując Bogu za święte, Chrystusowe kapłaństwo, w którym dał księdzu udział życzę wytrwałości i zapału do głoszenia Dobrej Nowiny i radości z każdego nawracającego się grzesznika. Niech Pan Bóg stale umacnia, dodaje sił, obdarzając niezłomną Wiarą, niezachwianą Nadzieją i gorącą Miłością, tak aby można się było nimi dzielić, aby je mnożyć. :-) Pamiętam w codziennej modlitwie i dziękuję za wszystko.

W dniu ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia! Niech bliskość Tego, Który powołał zawsze Księdzu towarzyszy i owocuje w ludzkich sercach poprzez Księdza posługę! Wszystkiego dobrego!

W dniu święta kapłańskiego życzymy światła Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze.

Świętości. Radości bycia kapłanem. Niezliczonych rzesz które dzięki Twojemu świadectwu dotrą do Nieba. Gosia i Janusz.

Z okazji tak radosnego Święta Kapłanów wiele łask Bożych pokoju oraz radości w dalszej posłudze kapłańskiej. Zapewniamy również o modlitwie.

Z okazji dzisiejszego dnia, życzę Tobie Kapłanie Boży wytrwałości w dobrym, w posłudze jaka sprawujesz. Nie zrażaj się trudnościami, ale wpatrzony w Chrystusa w Nim szukaj zawsze schronienia. Niech Pan będzie Twoja radością a Jego miłość, niech przepełnia Twoje serce i życie. Pamiętam w modlitwie, szczególnie dziś.

Dziś WIELKI DZIEŃ! Życzę wierności i wytrwania w kapłańskim powołaniu. Błogosławionych Świąt. Z darem modlitwy.

Wszystkiego najlepszego w dniu księdza. Niech Chrystus umacnia ze wszelkich dziełach i prowadzi.

W dniu, w którym nasz Pan spożył Paschę z swoimi uczniami, chciałbym złożyć życzenia, aby Dobry Bóg wam błogosławił na drodze Waszego Kapłańskiego posługiwania.

Wielki czwartek to dzień ustanowienia Eucharystii. Niech dobry Pan obdarzy Cię zdrojem łask swoich i błogosławieństwem w trudnej pracy duszpasterskiej.

Życzenia Serca Pasterskiego i życia Pełnią w tym co przeprowadza przez śmierć do życia. Z modlitwa w dniu kapłanów.

Życzę dużo wiary w sens prawdziwej Miłości, by zawsze była Odwaga, że dla Niej warto żyć.

"Oko chrześcijanina widzi dalej - dostrzega wieczność" - mawiał Proboszcz z Ars. W tym szczególnym dniu kiedy rozpoczynamy święty czas Triduum Paschalnego, dziękujemy Bogu za ustanowienie Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Dziękujemy za naszych kapłanów, pasterzy wspólnot, spowiedników, tych którzy napominają nas, abyśmy w pędzie XXI wieku zawsze pamiętali, że oko chrześcijanina patrzy przede wszystkim w kierunku wieczności. Dziękujemy za to, że możemy doświadczać Jego Miłości w Sakramentach. Niech święci na czele z Vianneyem pokazują księdzu zawsze tą właściwą drogę do Jezusa. Niech On błogosławi, obdarza wszelkimi Łaskami, radością i pokojem.

Niech dobry Bóg obdarza księdza hojnie laskami w posłudze szafarza sakramentów i świadka Zmartwychwstania. Błogosławionych świąt. z modlitwą

W tym jakże ważnym dniu życzę: obfitości darów Ducha Świętego, wytrwałości, życzliwości od innych, radości i Bożego pokoju:)

Kapłaństwo - nie zawód lecz powołanie w każdej epoce na każde zawołanie, żeby być świadkiem - Boga który jest miłością! W dniu ustanowienia sakramentu kapłaństwa życzę wielu łask Bożych, cierpliwości, wytrwałości i owocnego realizowania powołania kapłańskiego! Szczęść Boże!

Drogi i Kochany Księże! Niech Bóg będzie Twoim Wszystkim! Pamiętałam wczoraj od rana w modlitwie i ofiarowałam post za wszystkich kapłanów żyjących na świecie, dziś ofiaruje za grzeszników a jutro za wszystkich zmarłych! :) Niech Bóg nar wszystkich wspiera Swa Miłością byśmy nie ustali w drodze do Nieba!

Gorące życzenia Bożego błogosławieństwa. Z <>< pozdrawiam serdecznie

W Dniu Święta Kapłanów Drogiemu Kapłanowi Tomkowi gorące życzenia obfitych darów od Zmartwychwstałego Pana, opieki Jego i naszej Matki na każdą chwile dnia, oraz ludzkiej życzliwości.

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 88 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5895971

Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].