Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Katastrofa smoleńska: 12.04.2010

Trwa żałoba narodowa, czas niezwykle trudny i podniosły. Jakże trudno zachować rozwagę i okazać współczucie, bez pokusy pójścia za podszeptem egoizmu. Zamiast dużo mówić - więcej kochać. Chciałbym ten czas przeżyć głęboko - być moją modlitwą jak najbliżej serc poranionych. Przecież Jezus przyszedł leczyć razy serc złamanych. Tym bardziej bolą antykościelne komentarze na portalach czy antykościelna twarz niektórych portali, które wychwytują jednostkowe przypadki złych (czy niedostatecznie rozważnych) słów lub zachowań (przemilczając ogrom dobra), aby uderzyć w Kościół. Jak mawiał na wykładach w naszym seminarium śp. Janusz Zakrzeński (zginął w katastrofie pod Smoleńskiem) - "szanuj słowo".

Polecam przeczytać: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi- prorocze i głębokie kazanie, które Biskup Polowy WP miał wygłosić na cmentarzu wojennym w Katyniu podczas Mszy św. polowej w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

oraz Przemówienie, które prezydent RP Lech Kaczyński miał wygłosić 10 kwietnia 2010 roku na Polskim Cmentarzu Wojennym w Katyniu podczas uroczystości w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

(mój zewnętrzny wyraz tego co jest w moim wnętrzu)

Teraz o Katyniu będziemy pamiętać w sposób podwójnie wyjątkowy i bolesny.

A "wiara" daje nam nadzieję, aby przez tajemnicę zmartwychwstania patrzeć w przyszłość. "Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie i nieśmiertelność rzucił światło przez Ewangelię" (2 Tm 1, 10).

"Przestań się lękać!
Jam jest Pierwszy i Ostatni, i żyjący.
Byłem umarły, a oto jestem żyjący na wieki wieków
 i mam klucze śmierci i otchłani" (Ap 1, 17).

Liturgia dnia

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 52 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5692009

Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].