Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Katastrofa smoleńska: RDC 14.04.2010

Chyba po czerwcowej pielgrzymce, gdzieś zawieruszył się mój nr telefonu. Może dlatego wczoraj zaproszono mnie do Radia Dla Ciebie. A ponieważ w radiu nigdy nie byłem, to się zgodziłem. Tematem rozmowy była "wiara".

Zdjęcie zrobione w radiu

Niestety nie jestem wielką postacią, dlatego nie mam złudzeń, że w tej rozmowie jest wiele niedopowiedzeń, czy stylistycznych wpadek. Nie mniej, ni więcej - zapraszam do słuchania.

Wpierw notka ze strony radia i link do wersji audio.

Wiara, która pomaga czynić dobro

„Być człowiekiem wierzący to znaczy żyć w doświadczeniu spotykania się z Bogiem, który działa”

Gościem Teresy Drozdy w Radiu Dla Ciebie był ks. Tomasz Moch.

Ks. Tomasz Moch przypomniał, że ojcem wiary dla chrześcijan jest Abraham, który tak bardzo zawierzył Bogu, że był wstanie złożyć mu w ofierze swojego syna. – W życiu codziennym wiara buduje się poprzez spotkanych ludzi. Być człowiekiem wierzący to znaczy żyć w doświadczeniu spotykania się z Bogiem, który działa – tłumaczył kapłan.

- Kiedy człowiek przeżywa trudne doświadczenie, to jedyne co jest wstanie mu pomóc się podnieść jest ręka przyjaciela, który doda mu otuchy – mówił ks. Moch. Uważa, że „obecne wyhamowanie staje się okazją, aby zapytać siebie, co tak naprawdę w naszym życiu jest najważniejsze”.

Czy wiara w Boga jest nam potrzebna, aby żyć godnie i być dobrym człowiekiem?

- My nie mówimy, że człowiek bez świadomego odnalezienia Boga nie jest wstanie czynić dobra. To, że człowiek ma w sobie dobro oraz możliwości czynienia rzeczy pięknych i wielkich jest niepodważalne – odpowiedział dzisiejszy gość RDC.

Ks. Moch podkreśla, że „bez drugiego człowieka wiara jest wielką abstrakcją”.

http://www.rdc.pl/index.php?/pol/artykuly__1/warto_wiedziec/wiara_ktora_pomaga_czynic_dobro
ps (2015). notka na została usunięta ze strony radia, poniżej nagranie rozmowy

Na koniec małe dopowiedzenie, którego zabrakło. Są to słowa z dzisiejszej Ewangelii: "Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego Syna Jednorodzonego; każdy, kto w Niego wierzy, ma życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swego Syna na świat po to, aby świat potępił, ale po to, by świat został przez Niego zbawiony" (J 3,16-17). Po tej rozmowie pomyślałem sobie, że rzeczywiście osoba, która nie wierzy w miłość Boga, może mieć duże problemy, aby odnaleźć się w sytuacji tragedii. Tym bardziej nie wolno mi być obojętnym. Modlę się za zmarłych i za ich bliskich (choć nie wykluczone, że modlę się za tych ostatnich wsparty modlitwą tragicznie zmarłych). Dziś również wracają słowa, którymi zakończyłem wpis sprzed wczoraj. Nadzieja nasza w Zmartwychwstały. Alleluja!

Ps. Oglądając media i zaglądając na kilka stron tak sobie myślę: Chyba nie potrafimy przezywać żałoby i ciszy. Rozumie, że jest to trudne. Milczeć - kiedy jest pokus mówić. Ale czasem nie wypada.

Na facebooku jeden z moich znajomych podlinkował mi stronę. Przykro mi, ale zgadzam się z odczuciami p. Hołowni: "Jest-mi-wstyd". Mi też czasem jest wstyd. Dlatego tak trudno jest mi oglądać wiadomości w TV, czy słuchać debat lub czytać gazety. Żeby nad moim gniewem nie zaszło słońce, sięgam po Biblie i proszę o mądrość.

Modlitwa o Mądrość. (Mdr 9, 1-18).

"Niech umocnieniem dla was będzie przesłanie Wielkanocy, które przypomina nam, że nikt z nas nie żyje dla siebie i nie umiera dla siebie: jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc, i w śmierci należymy do Pana. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".

Benedykt XVI, 14.04.2001

Liturgia dnia

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 89 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5691886

Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].