Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Katastrofa smoleńska: Uroczystości żałobne w Warszawie w sobotę – 17 kwietnia 2010 roku

O godz. 12.00 na Placu Józefa Piłsudskiego rozpoczął się ceremoniał państwowy pożegnania śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii Kaczyńskiej oraz pozostałych ofiar katastrofy, a o godz. 13.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta żałobna koncelebrowana przez Episkopat Polski w intencji ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. My (księża) na placu pojawiliśmy się ok. godz. 10. Tuż przed 12 sprawowana była msza w namiocie w intencji ofiar. Podczas uroczystej mszy rozdawaliśmy Komunię na placu.

"Przyjechaliśmy z naszymi dziećmi, wnukami i prawnukami ofiar, aby nad grobami ojców przekazać im nasze przesłanie: pilnujcie tego miejsca, pilnujcie godnej pamięci waszych przodków. Nigdy nie pozwólcie, aby ta pamięć była zawłaszczana przez obce osoby, jak to niestety często ma miejsce. Przekażcie kiedyś to posłanie swoim dzieciom, nich ta pamięć trwa. Jeszcze raz powtarzam i zobowiązuję was - pilnujcie tego miejsca i pamięci waszych przodków". - niewypowiedziane słowa śp. Andrzeja Sariusz-Skąpskiego przytoczone przez córkę Izabelę na pl. Piłsudskiego.

O godz. 17.00 przeniesiono trumny z ciałami Pana Prezydenta i Jego Małżonki z Pałacu Prezydenckiego do archikatedry warszawskiej i o 18.00 rozpoczęła się msza święta w intencji śp. Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Marii Kaczyńskiej w archikatedrze warszawskiej. Uroczystości przewodniczył Metropolita Warszawski Arcybiskup Kazimierz Nycz.

Ja po mszy na pl. Piłsudskiego wróciłem do parafii, aby odprawić mszę wieczorną i ponieważ miałem wewnętrzne przekonanie, że powinienem być w katedrze, wsiadłem w samochód i pojechałem na końcówkę mszy, a później zostałem w katedrze na modlitwę.

Na zakończenie wracając zatrzymałem się przy wystawie przed kościołem akademickim św. Anny. Na marginesie, dziękuję Straży Pożarnej za ciepłą herbatę.

Jezu, otocz łaską wszystkich tych, za którymi wołamy do Ciebie.

Liturgia dnia

Pray for peace!

Kromka Słowa!

Pontifex_pl

Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

Ks. Franciszek Blachnicki

Ks. Wojciech Danielski

Odwiedza nas 48 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5692065

Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].