Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Drugi Tydzień Biblijny (18 IV - 24 IV 2010 r.)

 "Patrzmy na Jezusa - miłosiernego i wiarygodnego Arcykapłana"

więcej na stronie: www.biblista.pl

 

Episkopat zachęca nasz dzisiaj "NAPEŁNIJCIE WASZE ŻYCIE EWANGELIĄ!". Więcej można przeczytać na stronie: List pasterski Episkopatu Polski na Niedzielę Biblijną. Pozwolę sobie jednak podzielić się kilkoma cytatami z tego listu, które uważam za ważne pod kontem ewangelizacji.

Jaki jest cel Jezusowego nakazu głoszenia Ewangelii? (...) Ewangelia daje Ducha Świętego (...) Ewangelia pozwala żyć w przyjaźni z Synem Bożym. (...)Ewangelia prowadzi do Boga Ojca.

Mamy karmić się słowem, aby być «sługami Słowa» w dziele ewangelizacji. (...) Wielokrotnie w minionych latach przypominałem wezwanie do nowej ewangelizacji. Ponawiam je i teraz. Powinniśmy wzbudzić w sobie płomiennego ducha św. Pawła, który wołał: «Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii» (1 Kor 9, 16)” (Novo millennio ineunte, 40).

Kościół i chrześcijanin nie żyje samym sobą, lecz Ewangelią. Z niej się rodzi i z niej czerpie codziennie Mądrość, by iść właściwą drogą przez świat, nie ulec fałszywym ideologiom i nie stracić sprzed oczu celu, którym jest Bóg.

Warto przeczytać ten list, ale przede wszystkim dać prawdziwą odpowiedź na pytanie z dzisiejszej Ewangelii - czy kochasz mnie więcej? Nieustannie wraca pytanie o miejsce Pisma Świętego w naszym codziennym życiu (niestety czasem jest go mało). Wzmacniajmy się Słowem Boga, aby nie chodzić w ciemnościach, ale mieć światło życia.

I tu pozwolę sobie na małą refleksję. Jak trudno jest zapalić (zachęcić) ludzi do odważniejszego spotykania się z Biblią? Może jestem naiwny, ale po zdaniu z listu (lub po homilii) "Byłoby dobrze, gdyby powstawały w naszych parafiach nowe kręgi wiernych świeckich rozważających wspólnie Pismo Święte", ktoś przyszedł do zakrystii i powiedział "chcę". Czy wolno rozważanie Pisma podpiąć pod to biblijne "kochać więcej" czy raczej widzieć moc Słowa, aby w ogóle kochać. Ja myślę, że aby "kochać więcej" fundamentem musi być moje spotkanie ze Słowem Boga tak, aby odnieść je do swojego życia i na nim je budować.

 

Dla przypomnienia zapraszam do lektury:

Roman Brandstaetter - "Lament nieczytanej Biblii".

Roman Brandstaetter - "Hymn do Biblii".

Liturgia dnia


Parafia św. Anny w Piasecznie

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6517016

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].