Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Katastrofa smoleńska: Pogrzeb ks. Ryszarda Rumianka - Rektora UKSW.

Dziś o 9:30 uczestniczyłem w uroczystej mszy świętej pogrzebowej na warszawskich Bielanach. Więcej można znaleźć np. na stronie seminarium warszawskiego: http://www.wmsd.waw.pl/uroczystosci-pogrzebowe-ks-prof-r-rumianka.

Z wykładów ks. Profesora szczególnie pamiętam obraz kubka wody na pustyni. Jezus w Ewangelii mówi: "Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody" (Mt 10, 42). Podać komuś kubek wody, niejednokrotnie znaczyło uratować życie, bo na pustyni bez wody się umiera. My na co dzień mamy dużo wody, ale w klimacie Ziemi Świętej woda jest cenniejsza od złota. Odwołuje się do tego prorok Jeremiasz "Wziąłem więc kubek z ręki Pana i napoiłem wszystkie narody, do których mnie posłał Pan" (Jr 25,17). Zawsze w tym miejscu przypomina mi się scena z "Ben Hura". To woda daje życie i to Jezus jest tą wodą - ja nie jestem wodą - tylko daję ją komuś. Moc głoszonego Słowa wypływa nie ze mnie, ale z Tego, który jest żywym Słowem. Dawać innym to co najważniejsze dla życia - oto ten obraz. Dziękuję!

POSŁUCHAJ: Homilia wygłoszona przez ks. abp Stanisława Gądeckiego, podczas liturgii pogrzebowej w intencji tragicznie zmarłego w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem ks. prof. dr. hab. Ryszarda Rumianka
http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=21203

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6764054

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].