Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Rekolekcje "Gwiezdne Wojny" - pl. Narutowicza.

Rekolekcje "Gwiezdne Wojny" - pl. Narutowicza. Rekolekcje oczywiście były o Bogu, obrazy z starwarsów były tylko pretekstem, aby powiedzieć jak wielki jest Bóg i Jego miłość.

 

 

Na koniec kilka pozytywnych opinii, które dosłałem w ankietach porekolekcyjnych (nie, że się chwalę, bo rekolekcje miały też wiele mankamentów, niedoskonałości czy niedopowiedzeń - chcę pokazać, że pomimo to Bóg działa). Jakie treści cię na tych rekolekcjach poruszyły? -> odpowiedzi uczniów: "Bóg jest wśród nas. Że w każdym człowieku jest dobro, musi tylko umieć to znaleźć i chcieć. Dowiedziałem się, że sakrament pokuty nie musi być sakramentem niechcianym tylko dobrym sakramentem. Wyniosłam to, że warto wierzyć w to co pragniemy i nie wstydzić się Boga. Że miłość jest przede wszystkim. Że jest sens, jest nadzieja. Zło jest słabsze od dobra, zło trzeba zwalczać tylko dobrem, chodzić do spowiedzi. Jezus jest naszym przyjacielem i chce być w naszym życiu. Pamiętać o obecności Boga. Nauczyłam się wiary w siebie i swoje cele. Z tych rekolekcji zapamiętałam słowa "jest sens, jest nadzieja" - dzięki nim uwierzyłam w siebie. Z motywacją i pewnością siebie zdziałamy dużo. Bóg nas kocha. Łatwo jest zejść na "ciemną stronę". Dobro zawsze wygra ze złem. W Panu mogę wszystko. Dobro zawsze wygrywa, nawet wtedy, gdy się na to nie zanosi. (...)" c.d.n. Pan jest WIELKI!

 

I jeszcze homilia z kończącej rekolekcje Mszy Świętej:


 

Poniżej trzy tapety na komórkę z poszczególnych dni rekolekcji.

   

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8559607
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.