Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Oaza Rekolekcyjna Animatorów Ewangelizacji (ORAE)

"[To wam oznajmiamy], co było od początku, cośmy usłyszeli o Słowie życia, co ujrzeliśmy własnymi oczami, na co patrzyliśmy i czego dotykały nasze ręce - bo życie objawiło się. Myśmy je widzieli, o nim świadczymy i głosimy wam życie wieczne, które było w Ojcu, a nam zostało objawione" (1J1,1-2)

Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji archidiecezji warszawskiej w długi weekend kwietniowo - majowy (30.04 - 3.05.2011) zorganizowała w Kaniach Helenowskich Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji (ja te rekolekcje prowadziłem). ORAE - to czterodniowe rekolekcje przeznaczone dla osób, które pragną podjąć posługę ewangelizacji. Rekolekcje przeznaczone były dla osób po I stopniu ONŻ a uczestniczyło w nich 10 osób z diec. warszawsko-praskiej i warszawskiej.

 

 

 

Był to dla nas szczególny czas w czym pomagała sama liturgia, bo każdy dzień rekolekcji był przeżywana uroczystością: wpierw dwa dni oktawy wielkanocnej (w tym Niedziela Miłosierdzia), później Uroczystość św. Wojciecha i wreszcie Uroczystość NMP Królowej Polski. Wszystko pomagało nam odkryć jak stawać się autentycznym świadkiem Jezusa - ewangelizatorem.

Doświadczaliśmy tego podczas konferencji ewangelizacyjnych, nauczań, seminariów i spotkań w grupach - ale przede wszystkim na Mszy Świętej i w czasie Adoracji Najświętszego Sakramentu. Wspólnotowo uczestniczyliśmy w Piasecznie w oglądaniu transmisji z beatyfikacji Jana Pawła II. Rekolekcje zakończyła podjęta przez nas ewangelizacja indywidualna w Brwinowie.

Za wszystko niech Jezus będzie uwielbiony.

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8559481
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.