Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Ewangelizacja podczas Ursynaliów - 1.06.2011

 

 

Relacja ze strony DDE:

Co roku warszawskie wspólnoty i stowarzyszenia akademickie organizują wspólna akcję ewangelizacyjną na jednych z warszawskich juwenaliów. Od lat w tą inicjatywę angażuje się też nasza Diecezjalna Diakonia Ewangelizacji, więc i w tym roku nie mogło nas tam zabraknąć. Ewangelizowaliśmy na największych juwenaliach w stolicy, czyli na Ursynaliach (juwenalia SGGW).

Korzystając z naszych doświadczeń zajęliśmy się Działem wizualnym, przy dużej pomocy wspólnoty RUAH. Hasłem akcji było "In the LIGHT", więc naszym zadaniem było przygotować wszystkie materiały wizualne, które miały współgrać z tematyką światła. Zatem przygotowaliśmy koszulki, baner oraz flagi - to jeżeli chodzi o materiały widoczne z daleka. No ale na tym nie skończyły się nasze pomysły. Przygotowaliśmy również nagrody do konkursów, czyli kubki i świece z hasłem akcji (malowane bardzo ambitnie przez naszą artystyczną ekipę). Do tego postanowiliśmy przygotować małe tealighty z cytatami z Pisma, aby przez ten mały symbol dotrzeć do ludzi. Przygotowaliśmy również krótkie filmiki ewangelizacyjne (wynalezione w internecie), które miały być puszczane w namiocie, ale z powodów technicznych nie wyszło to tak jak zamierzaliśmy.

Nasza Diakonia sprawdziła się także jako "zaopatrzenie", gdyż zaopatrzyliśmy akcję w rzutnik, ekran, tablice oraz wykonaliśmy identyfikatory. Kosztowało nas to wszystko trochę pracy, ale te wszystkie działania pokazały, że jesteśmy bardzo kreatywni i ujawniło ukryte talenty artystyczne członków diakonii. Na samej akcji zaangażowaliśmy się, w miarę możliwości, w ewangelizację indywidualną.

Ewangelizacja na Juwenaliach jest dla nas co roku wielką radością i mamy nadzieję, że w następnych latach coraz więcej wspólnot będzie się angażowało w tą akcję.

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6769267

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].