Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

KONGRES EWANGELIZACYJNY  "Nie lękajcie się!"

Tuż przed wakacjami, kiedy wielu z nas gorączkowo przygotowywało się do rekolekcji wakacyjnych, II Kongres Ewangelizacyjny zgromadził w kościele na warszawskich siekierkach przedstawicieli wielu ruchów i wspólnot. Hasłem przewodnim spotkania, którego organizatorem była Centralna Diakonia Ewangelizacji, stały się słowa: „Nie lękajcie się”. Gościem spotkania był pochodzący z Indii o. Rufus Pereira.

 

Ponieważ w czasie posługi ewangelizacyjnej spotykamy się wielokrotnie z trudnymi sytuacjami dotyczącymi lęków, zniewoleń, dlatego zapraszając na to spotkanie Marek Filar – odpowiedzialny za CDE – zachęcał, aby uczestnicząc w kongresie, zatrzymując się w swych działaniach, napełnić się na nowo Bożą łaską i pochylić się nad tymi trudnymi rzeczywistościami. Tym właśnie był dla uczestników kongres – zaczerpnięciem siły od Pana. To właśnie nasz lęk najczęściej stoi na przeszkodzie skutecznej ewangelizacji. Boimy się zaufać Bogu i Jego mocy. Boimy się tego, co inni o nas pomyślą, jak nas przyjmą. Boimy się wszystkiego co wydaje się silniejsze od nas. Boimy się zawierzyć do końca, stając się narzędziem w reku Boga.
O. Rufus na pytanie: dlaczego mamy się nie lękać?; odpowiedział prosto – bo Bóg jest miłością.
 

 

 

Nagrania z II Kongresu Ewangelizacyjnego (o. Rufus Perejra)

 

 

 

ZAPROSZENIE

 

 

Kolejny raz Pan zaskoczył nas Swym prowadzeniem od jesieni staraliśmy się zaprosić wyjątkowych gości na nasz kongres do Warszawy . Po kilku miesiącach starań udało się potwierdzić obecność o. Rufusa Pereiry namaszczonego kapłana. Dlaczego On? Hasłem tegorocznego kongresu jest kolejne zdanie wypowiedziane przez błogosławionego Jana Pawła II: NIE LĘKAJCIE SIĘ!

Wielokrotnie spotykamy się w czasie naszej posługi ewangelizacyjnej z trudnymi sytuacjami dotyczącymi lęków, zniewoleń. Chcemy zgromadzić w Warszawie wszystkie osoby zaangażowane w dzieła ewangelizacji aby zatrzymać się w swych działaniach i napełnić się na nowo Bożą łaską i pochylić się nad tymi trudnymi rzeczywistościami. Ogarnąć się na wzajem modlitwą uwalniającą i podjąć na nowo wezwanie, które stawia przed nami Pan.

Mam również wielkie pragnienie abyśmy zyskali wiedzę i doświadczenie, które wykorzystamy w naszej dalszej posłudze. Daj sobie czas zatrzymania i napełnienia.

Serdecznie zapraszam do Warszawy
Marek Filar
Odpowiedzialny za Centralną Diakonię Ewangelizacji

 

 

 

Każdy z nas potrzebuje czasu powstania, czasu przebudzenia. Modliliśmy się o ten czas i Pan nas wysłuchuje. Kraj nasz po ostatnich wydarzeniach potrzebuje zakorzenienia w Panu, chcemy pomagać ludziom w poszukiwaniu jedynej prawdy w Chrystusie. Chcemy zaprosić wszystkie środowiska ewangelizacyjne aby zgromadziły się w tym miejscu i prosiły o nowy zapał, o nowe namaszczenie do głoszenia z mocą wiecznego życia w radości. Prosimy o modlitwę za to wydarzenie abyśmy formowali ewangelizatorów gotowych by pełnić wolę Bożą.

 

 

Program spotkania:

18.06.2011 Sobota

9:00 przyjmowanie uczestników spotkania
10:00 modlitwa o moc Ducha Świętego
10:30 blok konferencyjny
12:00 Anioł Pański
12:30 blok konferencyjny
14:00 przerwa obiadowa
15:30 blok konferencyjny
17:30 Eucharystia i modlitwa o uzdrowienie duchowe i fizyczne
20:00 uwielbienie z modlitwą o namaszczenie do ewangelizacji

19-06-2011 Niedziela

14:30 Modlitwa uwielbienia
15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia i katecheza
16:30 Eucharystia, Adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6751045

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].