Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Powakacyjny dzień wspólnoty - Niepokalanów 2011

Jak co roku w pierwszą niedzielę września, wspólnota diecezjalna Ruchu Światło-Życie spotyka się na dniu wspólnoty, dziękując zarazem za wszystkie owoce wakacyjnych rekolekcji. Podobnie było w tym roku. O 14:30 rozpoczął się czas spotkań w oazach wakacyjnych - radość dawno nie widzianych twarzy i cała masa szczerych uśmiechów. O 15 rozpoczęliśmy wspólną modlitwę, w której szczególnym tematem było uwielbienie Boga, który dokonuje wielkich dzieł w sercach ludzkich. To uwielbienie naturalnie poprowadziło nas do świadectw z poszczególnych rekolekcji. Szczytem dnia wspólnoty było uwielbienie Boga poprzez sprawowanie uroczystej Eucharystii, Był to czas dziękczynienia za wszelkie owoce czasu wakacji a zarazem wielkie wołanie o Ducha na czas najbliższego roku formacji.

 

 

 

Mszy przewodniczył przedstawiciel ks. Kardynała. Sam ks. Kardynał dojechał pod koniec Mszy i skierował do nas ważne słowa. Mówił między innymi: "To spotkanie powakacyjne, jest jakimś podsumowaniem duchowym i podziękowaniem za całoroczną pracę w Ruchu Światło-Życie na poziomie młodzieżowym, jak i za pracę wakacyjną, w której angażują się ci, chciało by się powiedzieć "najlepsi z najlepszych".  I dlatego życzę wam także, byście się trzymali Kościoła, w Kościele, w parafiach Ruchu Światło-Życie - bo to jest droga w której ciągle na nowo uczymy się mówić Panu Jezusowi "tak", na to wszystko co się dokonało w nas przez święty sakrament chrztu i potem pogłębiało się przez kolejne sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego. Życzę wam, życzę waszym kapłanom, którzy są moderatorami, życzę animatorom, aby właśnie wierność Ruchowi, wierność Kościołowi dokonywała się za pomocą i przez Ruch Światło-Życie. Bo jest to wszystkim nam potrzebne, jest potrzebne młodzieży, ale jest potrzebne całemu Kociołowi w Polsce a także poza jej granicami. I tak jak mówi wam młodym papież w tegorocznym orędziu do młodzieży - żeby być mocnym w wierze, trzeba być zbudowanym na fundamencie - Chrystusowym fundamencie - Jego Ewangelii i przykazań. Żeby być mocnym w wierze, trzeba być zakorzenionym w Chrystusie, tak jak zakorzenione jest drzewo. Przez to może czerpać soki, rosnąć, nie przemieszczać się, być stabilnym. Każdy chrześcijanin jest przez chrzest zakorzeniony w Jezusie Chrystusie, który jest krzewem winnym a my jesteśmy latoroślami. I nie może latorośl winnego krzewu rosnąć inaczej jak przez zakorzenienie w winnym krzewie. Nie może chrześcijanin, każdy z nas - nasza wiara - rosnąć inaczej jak przez zakorzenienie w Chrystusie".

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6769333

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].