Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Rok Św. Józefa
trwa do 8 grudnia 2021 !!!

Pierwsza niedziela Adwentu 2009 - Bądźmy świadkami Miłości

"Adwent jest czasem, gdy chrześcijanie powinni 
obudzić w swoich sercach nadzieję na to,
że z Bożą pomocą, mogą odnowić świat"
 (Benedykt XVI).

Jesteśmy zaproszeni do nieustannego odkrywania Bożych zamysłów co do naszego życia. Adwent to wyjątkowy czas oczekiwania na spotkanie z Emanuelem – Bogiem z nami - Panem, który przynosi światu nadzieję. Nie pozwólmy, aby grudniowe zabieganie, zagłuszyło w nas pragnienie spotkania z Bogiem żywym.

Dlatego do każdego kieruje trzy zaproszenia.

  • Po pierwsze zapraszam do radosnej, entuzjastycznej modlitwy za wszystkich, którym w tym czasie będzie głoszone Słowo Boże, aby Chrystus – Światłość świata – rozproszył ciemności i cienie ludzkich serc. 

  • Po drugie, zapraszam do radosnego dawania świadectwa nadziei – czyli do ewangelizacji. Będzie to również temat naszych rozważań na najbliższym rejonowym dniu wspólnoty. 

  • Po trzecie, warto zainwestować w czas rekolekcyjny. W czasie tegorocznego adwentu jest okazja uczestniczyć w rekolekcjach ewangelizacyjnych.

Adwentem zaczynamy nowy rok liturgiczny. Jego hasłem są słowa Jana Pawła II „Bądźmy świadkami Miłości”. Ks. Blachnicki pisał, że „ewangelizacja jest prostym głoszeniem Chrystusa i pozytywnym przedstawianiem Jego miłości”. Zachęcam wszystkich to twórczego, odważnego i radosnego świadectwa o tej prawdzie. Podjęcie dzieła ewangelizacji "jest naturalną konsekwencją i owocem realizacji programu formacyjnego Ruchu, a zarazem jedyną weryfikacją i sprawdzianem autentyzmu tej formacji". Każdy z nas zaproszony jest do tego, aby czynić uczniów ze wszystkich narodów. Bądźmy świadkami Miłości (bądźmy świadkami Jezusa) w naszych wspólnotach, szkołach, uczelniach, parafiach, rodzinach, miejscach pracy. Bóg jest Miłością! 

<>< Jezus jest z nami. Nie Lękajmy się!

Tak dla ŻYCIA

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Rok 2021 został ogłoszony w Polsce Rokiem Prymasa Stefana Wyszyńskiego. W tym roku przypada 120. rocznica urodzin i 40. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia.

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

 Zintegrowana baza tekstów papieskich:

* [Jan Paweł II: Przemówienia i orędzia]

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
U mnie dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


Rok Rodziny Amoris Laetitia
2021-2022

Rok Św. Jakuba

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu


- materiały dodatkowe

Odwiedza nas 128 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
8354368
     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2021 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.