Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Internetowe rekolekcje Adwentowe 2013 - propozycje

Adwent 2013. Ubogaceni doświadczeniami duchowymi Roku Wiary nie powinniśmy wejść w taki sposób myślenia, że teraz możemy trochę już odpocząć od tej duchowości. Nic z tych rzeczy. Nie po to coś otrzymujemy, żeby to zakonserwować. Mamy się tym dzielić - pomnażać kapitał! Warto  pomyśleć o rekolekcjach adwentowych. Oprócz tych tradycyjnych w kościołach, parafiach czy duszpasterstwach - warto dodatkowo - skorzystać z propozycji internetowych. Tak, aby pomogły nam przeżywać głębiej ten czas.  

 

 

Na dziś klarują się niezwykle ciekawe propozycje:

 

 

1. "Adwent 2013 - Szukając nadziei". Rekolekcje to 25 odcinków - na każdy dzień Adwentu (i na 25 grudnia). Pojawiać się one będą na stronie http://www.franciszkanie.tv i na kanale FranciszkanieTV na youtube. Rekolekcje prowadzi o. Tomasz Szymczak OFMConv, biblista Z Rzymu i karateka, zakochany w św. Franciszku i Ojcach Kościoła, specjalista od języka syryjskiego. On właśnie wybrał miejsca w Rzymie, które będą tłem każdego z odcinków adwentowego cyklu.

Tutaj link do Facebooka. Zaproś znajomych:
https://www.facebook.com/events/554927877922547/

 

 

2. "WILKI DWA. Internetowe Rekolekcje Adwentowe". Głoszą: Robert "Litza" Friedrich i Adam Szustak OP. Kolejne odcinki pojawiać się będą od 1 grudnia 2013 roku, w każdą niedzielę, wtorek i czwartek - do Bożego Narodzenia. Rekolekcje można śledzić np. na profilach Facebookowych: Stacja7.pl i Langusta na palmie oraz na stronach: www.stacja7.pl - www.langustanapalmie.pl. Rekolekcje, będą opowieścią o walce, którą dobry i zły wilk prowadzą o każdego z nas i w każdym z nas. Będą zaproszeniem dla Dobrego Wilka, żeby wkroczył w nasze życie i pokonał złego wilka.

 

Tutaj link do Facebooka. Zaproś znajomych:
https://www.facebook.com/events/599309770136858/

 

 

 

3. "360 Sekund - Pierwsze Tweety Chrześcijaństwa". Rekolekcje na portalu profeto.pl głosi ks. Piotr Chmielecki SCJ. Tylko co najważniejsze - główna rzecz - żadnego lania wody. Rekolekcje będą kerygmatyczne. Zapisz się na newsletter na http://www.profeto.pl i nie przegap żadnego z kolejnych odcinków. Start już 1 grudnia!

 

 

 

4. Rekolekcje mają tytuł: "Na co czekasz" i można w nich brać udział na naszym portalu www.ok24.tv: http://www.ok24.tv/religia/5048-adwentowe-rekolekcje-internetowe. Początek od 2 grudnia na kanale OK RELIGIA. Podobnie jak w Wielkim Poście, przygotowała je grupa księży z ostrowskich parafii.

 

 

Tradycyjnie już popularne serwisy katolickie będą podsuwać rozważania na poszczególne dni Adwentu. Np.:

 

http://liturgia.wiara.pl/doc/1786696.Cztery-slowa


http://malygosc.pl/Nasze_akcje/Roraty/Roraty_2013

pomocny jest też ciekawy i inspirujący artykuł:
http://gosc.pl/doc/1797095.Adwentonina

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6078358

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].