Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

2013 - DE ogłasza KONKURS!

"Wszyscy jesteśmy drużyną narodową!" ;) wszyscy jesteśmy świadkami Jezusa!

Ogłaszamy KONKURS z nagrodami :) ale te, to niespodzianka :) To już druga edycja tego konkursu. Niestety w 2012 nikt nie podjął się tej przygody ;) może w tym roku! Konkurs adresowany jest do wszystkich animatorów i członków Ruchu naszej diecezji (oczywiście do członków Domowego Kościoła też) i ma służyć naszej kreatywności. W tym roku poszerzamy zaproszenie o diecezję warszawsko-praską.

Konkurs dotyczy przygotowania spotkań na zadany temat. W zakres spotkania na wejść konspekt, materiały multimedialne (prezentacja, film), ciekawe pomysły, formy itp. Wszystko jest cenne. Grupę docelową możecie wybrać sobie sami: np. bierzmowani, oaza wakacyjna, spotkanie małej grupy, spotkanie ogólne, spotkanie dla parafian.

Temat 1 - Kim jest ewangelizator?
Temat 2 - Dlaczego ewangelizować?
Temat 3 - Kerygmat. /np. spotkanie o Bożej Miłości, o grzechu, o zbawieniu w Jezusie, .../
Temat 4 - Czym jest ewangelizacja?
Temat 5 - Nowa ewangelizacja - czyli co?

Kategoria Bonusowa: Przedstaw pomysł (projekt) ewangelizacji (rekolekcji) - taki realny, ciekawy, który można gdzieś przeprowadzić w roku wiary. Oczywiście uzasadnij - dlaczego taki, podaj swoje powody - oraz to jak można ten pomysł zrealizować. Nagrodą będzie "coś" oraz pomoc w przeprowadzeniu tego pomysłu. Co wy na to?

Termin nadsyłania pomysłów i prac - do końca czerwca 2013 r.
Zgłoszenia powinny zawierać: imię, nazwisko, wspólnotę.

Pomysły prosimy przesyłać na adres diakonii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozstrzygniecie na naszej stronie www.

 

Przy okazji Diakonia Ewangelizacji na zaszczyt (i obowiązek), podzielić się użytecznymi materiałami, które mogą służyć inspiracją. Pierwsza to e-teczka - mini "vademecum ewangelizatora" http://www.dde.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=153:e-teczka&catid=37:pierwsze-kroki&Itemid=105 po drugie to różnego rodzaju prezentacje umieszczone na stronie naszej diakonii, w tym pomysł na spotkanie o ewangelizacji do przeprowadzenia na oazach. http://www.dde.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99:do-pobrania&catid=38:diakonia&Itemid=91

Powodzenia, ks. Tomek Moch z całą diakonią ewangelizacji.

 

Ps. Czas zgłosić się na ORAE - pomyśl!

 

* Przysyłając swoją prezentację (pomysł) godzisz się na to, że może być ona umieszczona na naszej stronie, wykorzystywana przy różnych okazjach, modyfikowana przez DDE.

Liturgia dnia

Pray for peace!

 

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5420622

 Copyright © 2018 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].