Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

2013 - DE ogłasza KONKURS!

"Wszyscy jesteśmy drużyną narodową!" ;) wszyscy jesteśmy świadkami Jezusa!

Ogłaszamy KONKURS z nagrodami :) ale te, to niespodzianka :) To już druga edycja tego konkursu. Niestety w 2012 nikt nie podjął się tej przygody ;) może w tym roku! Konkurs adresowany jest do wszystkich animatorów i członków Ruchu naszej diecezji (oczywiście do członków Domowego Kościoła też) i ma służyć naszej kreatywności. W tym roku poszerzamy zaproszenie o diecezję warszawsko-praską.

Konkurs dotyczy przygotowania spotkań na zadany temat. W zakres spotkania na wejść konspekt, materiały multimedialne (prezentacja, film), ciekawe pomysły, formy itp. Wszystko jest cenne. Grupę docelową możecie wybrać sobie sami: np. bierzmowani, oaza wakacyjna, spotkanie małej grupy, spotkanie ogólne, spotkanie dla parafian.

Temat 1 - Kim jest ewangelizator?
Temat 2 - Dlaczego ewangelizować?
Temat 3 - Kerygmat. /np. spotkanie o Bożej Miłości, o grzechu, o zbawieniu w Jezusie, .../
Temat 4 - Czym jest ewangelizacja?
Temat 5 - Nowa ewangelizacja - czyli co?

Kategoria Bonusowa: Przedstaw pomysł (projekt) ewangelizacji (rekolekcji) - taki realny, ciekawy, który można gdzieś przeprowadzić w roku wiary. Oczywiście uzasadnij - dlaczego taki, podaj swoje powody - oraz to jak można ten pomysł zrealizować. Nagrodą będzie "coś" oraz pomoc w przeprowadzeniu tego pomysłu. Co wy na to?

Termin nadsyłania pomysłów i prac - do końca czerwca 2013 r.
Zgłoszenia powinny zawierać: imię, nazwisko, wspólnotę.

Pomysły prosimy przesyłać na adres diakonii: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Rozstrzygniecie na naszej stronie www.

 

Przy okazji Diakonia Ewangelizacji na zaszczyt (i obowiązek), podzielić się użytecznymi materiałami, które mogą służyć inspiracją. Pierwsza to e-teczka - mini "vademecum ewangelizatora" http://www.dde.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=153:e-teczka&catid=37:pierwsze-kroki&Itemid=105 po drugie to różnego rodzaju prezentacje umieszczone na stronie naszej diakonii, w tym pomysł na spotkanie o ewangelizacji do przeprowadzenia na oazach. http://www.dde.warszawa.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=99:do-pobrania&catid=38:diakonia&Itemid=91

Powodzenia, ks. Tomek Moch z całą diakonią ewangelizacji.

 

Ps. Czas zgłosić się na ORAE - pomyśl!

 

* Przysyłając swoją prezentację (pomysł) godzisz się na to, że może być ona umieszczona na naszej stronie, wykorzystywana przy różnych okazjach, modyfikowana przez DDE.

Liturgia dnia

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 40 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
5899552

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].