Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

Nowości na stronie.

Nowości na stronie? Nie do końca. Raczej starocie. Trochę rzeczy ze starej strony przeniosłem w przestrzeń obecnej strony. A ponieważ te zmiany mogą pozostać niezauważone postanowiłem o nich wspomnieć.

Myślę, że stara strona jest już obecnie rzadko odwiedzana. Dodatkowo brak możliwości wyszukania treści na starej stronie powoduje, że to co przeniosłem raczej jest tam niezauważane. A te treści wcale nie straciły na aktualności czy atrakcyjności. Stwierdziłem zatem, że skoro są one komplementarną częścią mojej drogi powołania i trochę pomagają mnie zrozumieć, warto je odkurzyć.

 I tak w dziale "Tomkowe medytacje" umieściłem zbiór moich rozważań czy przemyśleń z czasów seminaryjnych. Przeniosłem też napisane kiedyś świadectwo o początkach mojej drogi powołania "Początki - historia mojego powołania".

"Tomkowe różności" to miejsce gdzie zebrałem - jak sama nazwa wskazuje - różności. Część to grafiki mojego autorstwa, które przeniosłem ze starej strony. Reszta to luźne teksty ze starej strony (w tym humorek). Z grafiki szczególnie polecam: "Moją autorską grafika twórcza" i "Foskowe pomysły - grafiki oazowe" oraz "Oazowe tapety na twój pulpit". Są też tam teksty obrzędów liturgicznych - czasem ktoś ich w sieci szuka (szczególnie klerycy).

Do "Czytelni duchowej" dodałem polecaną "Dobrą poezję", opowiadania "Bruno Ferrero" oraz teksty "Romana Brandstaettera". Towarzyszyły one mojemu wzrastaniu w seminarium. Może i teraz kogoś zainspirują do dobra.

A jeśli już czytasz ten wpis to bardzo Cię proszę pomódl się teraz za kogoś Tobie bliskiego. Jeśli nie masz się za kogo pomodlić to pomódl się za mnie.  Ja modlę się za Ciebie. 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

Liturgia dnia

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Sł. Boży ks. Kard. Stefan Wyszyński

 

Pray for peace!

 

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)

Biblia

Bądź za życiem!

 
Parafia św. Mikołaja w Grójcu

Dowiedz się! Co oznacza ΦΩΣ-ΖΩΗ? Czym jest Ruch "Światło-Życie"

oraz jego gałąź rodzinna Domowy Kościół

a także dzieło Krucjata Wyzwolenia Człowieka ?

 Ks. Franciszek Blachnicki
 

 Ks. Wojciech Danielski

    

Odwiedza nas 55 gości oraz 0 użytkowników.

Odsłon artykułów:
6759044

 Copyright © 2020 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r. 
Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :) Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->].