Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych -  osiągniesz zbawienie.
Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia. (Rz 10,8-13)

  Prośba! :) Zbieram i kolekcjonuję stare modlitewniki (sprzed II Soboru Watykańskiego) [- Modlitewnik ->]. Lubię się z nich modlić. Masz taki i nie wiesz co z nim zrobić? Jeśli chcesz, aby modlitewnik trafił w dobre ręce, albo chcesz sprawić mi radość, to skontaktuj się ze mną i zwyczajnie przyślij mi go. :) Będę bardzo wdzięczy. A dodatkowo zawartość modlitewnika wzbogaci mój dział modlitw na stronie i może ktoś jeszcze skorzysta.  

Domowy Kościół - gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie

 "Przymierze małżeńskie, przez które mężczyzna i kobieta tworzą ze sobą wspólnotę całego życia, skierowaną ze swej natury na dobro małżonków oraz do zrodzenia i wychowania potomstwa, zostało między ochrzczonymi podniesione przez Chrystusa Pana do godności sakramentu."

 

 

 

Jak rozwijać w sobie dary sakramentu małżeństwa?

 

Ciekawą propozycja może być założony przez Ks. Franciszka Blachnickiego, Domowy Kościół, gałąź rodzinna Ruchu Światło-Życie. Spotkania odbywają się jeden raz w miesiącu w małych grupach (zwanych kręgami). Każdy krąg to od 3 do 7 par małżeńskich.

Domowy Kościół pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Pomaga w dążeniu ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem.

 

 

 

 

Możliwość zadawania pytań związanych z wiarą, na równi z pytaniami z innych dziedzin życia, poczucie akceptacji i miłości, świadomość miłości Pana Boga - są ogromnym zapleczem siły i równowagi dla dziecka, gdy zaczyna wchodzić w czas dorastania i odkrywania własnej drogi życia. Małżonkowie zaś mają większą szansę na budowanie miłości zdrowej, wolnej od głębokich zranień, wspierającej współmałżonka w jego dojrzewaniu na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej. Będą "odwoływali się do mocy sakramentu, która pozwala każdemu z nich wejść w trudności spowodowane bliskością drugiego."

 

 

 

 [ Zaproszenie - Krótko o Domowym Kościele ]

 

 

Na czym polega formacja w Domowym Kościele?

Podstawową komórką DK jest rodzina – to właśnie tutaj przebiega formacja, w której pomagają nam tzw. zobowiązania,
nazywane też darami Ruchu (szansami):

 • codzienna modlitwa osobista,
 • regularne spotkanie ze słowem Bożym,
 • codzienna modlitwa małżeńska,
 • codzienna modlitwa rodzinna,
 • comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia, czyli systematyczna praca nad sobą,
 • uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych.

Ponadto raz w miesiącu małżeństwa spotykają się w tzw. kręgach, czyli grupach 4-7 małżeństw, aby wspólnie się modlić, dzielić się radościami i troskami podczas symbolicznego, zazwyczaj słodkiego posiłku, a także omawiać wybrany temat formacyjny. Spotkania odbywają się w mieszkaniach tych małżeństw i trwają około 3 godzin.


Krąg spotyka się aby:

 • budować wspólnotę ludzi wierzących,
 • wspólnie modlić się,
 • formować się – czyli poznawać i pogłębiać prawdy wiary, wprowadzać w życie praktyki religijne, zgłębiać tematy dotyczących jedności małżeńskiej i rodzinnej.

 

 

 

Domowy Kościół jest dla Tych, którzy chcą:

 • pielęgnować miłość małżeńską,
 • umocnić swoją wiarę,
 • nawiązać głębszy kontakt z dziećmi,
 • doświadczyć życia we wspólnocie.

 

 

Jeżeli uznacie, że warto umacniać swoją wiarę - zawierzyć Panu Bogu siebie i swoją rodzinę, pielęgnować miłość małżeńską, mądrze pokonywać rodzinne konflikty, doświadczać życia we wspólnocie Domowego Kościoła, to...

  zapraszamy!

 

 

 

Ogólnopolska strona Domowego Kościoła:

http://www.dk.oaza.pl

 warto też odwiedzić starą stronę ogólnopolską  http://www.dk.oaza.pl/archiwum/, bo jest tam obszerne archiwum numerów "Listu DK" czy dawnych materiałów formacyjnym. 

 

Domowy Kościół w Archidiecezji Warszawskiej.

http://www.warszawa.oaza.pl/dk/

 

Jeśli jesteście zainteresowani taką drogą duchową, znajdźcie na stronie kontakt do pary diecezjalnej lub rejonowej i napiszcie. Oni wam pomogą znaleźć dla was krąg. Dowiedźcie się też w swojej parafii - może już tam jest krąg, który pomoże wam włączyć się w Domowy Kościół.

 

 

Nie widzisz się w Domowym Kościele, ale chcesz rozwijać duchowo swoją rodzinę, odwiedź strony -> Dla małżonków i o małżeństwie

 

Zachęcam do zapoznania się z zestawieniami wypowiedzi papieskich na temat rodziny, które zebrali redaktorzy Stacji7.pl: "Rodzina według Papieża Franciszka", "Benedykt XVI do rodzin i narzeczonych", "Rozmowy z Janem Pawłem II. Rodzina". 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


Anti-spam: complete the taskJoomla CAPTCHA

 

+ Benedykt XVI

Tak dla ŻYCIA

Aborcja to świadome morderstwo dokonane na niewinnym i bezbronnym CZŁOWIEKU !!!

#zaŻyciem #prolife #StopAborcji

Każde poczęte dziecko ma unikalny kod DNA!!! Tak mówi nauka i tak wychodzi w badaniach laboratoryjnych. Jest to zatem jego/jej (dziecka) ciało. Niech świat pozwoli im żyć, rosnąć, rozwijać się. TAK DLA ŻYCIA!

Aborcja nie jest prawem człowieka, jest pozbawieniem człowieka jego najważniejszego prawa - prawa do życia.

Św. Tomasz Z Villanova OESA, Abp

Pray for peace!

http://tmoch.net/jupgrade/images/grafika2020/Serce_Jezusa_ikona_.jpgNajświętsze Serce Pana Jezusa
- zmiłuj się nad nami

Kromka Słowa!

Pontifex_pl


Śledź na bieżąco nauczanie papieskie na wiara.pl.
lub na *[Nauczanie papieskie]

U mnie odwiedź dział: papieska inspiracja.

Papieski twitter

Świętość nie oznacza robienia nadzwyczajnych rzeczy, ale jest robieniem tych zwyczajnych z miłością i wiarą. Holiness doesn’t mean doing extraordinary things, but doing ordinary things with love and faith. (5.12.2013)


Pan mój i Bóg mój

Biblia


- materiały dodatkowe i terminy ->

 Parafia św. Mikołaja w Grójcu

www [ -> ]

św. o. Pio z Pietrelciny

Modlitewnik on-line

     

Zabrania się kopiowania i rozpowszechniania materiałów znajdujących się na tmoch.net (szczególnie autorskich grafik i fotografii) bez zgody właściciela witryny. Niniejsza witryna jest w ciągłym rozwoju; strony są dodawane, modyfikowane i... czasami niektóre usuwane. Czasem pozwalam sobie modyfikować, poprawiać bądź uaktualniać już istniejące notki. Taki już jestem :)  Aby wesprzeć dzieło ewangelizacyjne "tmoch.net", zobacz zakładkę "wsparcie" [->]. 

     
   
    Copyright © 2022 Jezus jest Panem! Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved. Strona istnieje od: 10.04.2001 r.